IV Niedziela Zwykła (10 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, który jest okazją do modlitwy w intencji wszystkich osób chorych na trąd.
  2. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  3. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 10.00 i 17.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece – symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe. Gromnice są do nabycia w kiosku parafialnym.
    Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania. W sposób szczególny pamiętamy o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.
  4. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
  5. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  6. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
  7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
    Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  8. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana;
    – w sobotę – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy.
  10. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  11. Siostry Eucharystki przekazują informację, że w ostatnim numerze tygodnika Niedziela ukazał się artykuł o ich Założycielu, bł. Jerzym Matulewiczu oraz o Jubileuszu 100-lecia istnienia ich zgromadzenia.
  12. Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, szczególnie tych węglowych. Wnioski można składać od 17 stycznia do 31 marca br. w kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego miasta.
  13. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  14. W piątek odbyło się spotkanie Grupy Synodalnej. Dziękujemy za wypełnienie pierwszych anonimowych ankiet, które pomagają nam zobaczyć co wierni myślą o Kościele i o swoim miejscu w Kościele. Wypełnione ankiety prosimy nadal przynosić do kościoła. Można je wrzucić do urny albo zostawić w zakrystii lub kancelarii. Grupa Synodalna zaprasza wszystkich chętnych na otwarte spotkanie online za pośrednictwem platformy ZOOM w środę 23 lutego o godz. 20.00. Szczegóły podamy wkrótce.
  15. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania odbywają się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie jest możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.

Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

1. Oto plan spotkań kolędowych w kościele na najbliższy tydzień.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Dzień

Ulice

31 stycznia

Wołowskiego, Letniskowa

Komorowska, Przeskok, Zakątna

Polna, Niklowa, Targowa

Pasażerska, Ewy

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

Księcia Józefa, Ostoja

1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty (bez spraw cmentarnych):

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: