Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy chrzest Chrystusa w Jordanie, w czasie którego objawił się On Izraelitom jako prawdziwy Mesjasz namaszczony Duchem Świętym. Niedziela ta przypomina nam i zachęca nas do ponownego przemyślenia tego, że my również jesteśmy ochrzczeni oraz wszystkich wypływających z tego praw i zobowiązań.
  2. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 w kościele.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania będą odbywały się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.
Trwają zapisy na indywidualne spotkania kolędowe online, które odbędą się w dniach 24 – 29 stycznia. Zapisy poprzez stronę internetową naszej parafii, w zakrystii i kancelarii do następnej niedzieli (16 stycznia). Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.
  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  2. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  4. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o 17.15 w dolnym kościele.
  5. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  6. W biuletynie m.in.: pełny tekst ogłoszeń, intencje Mszy świętych na bieżący tydzień; kącik bioetyczny (antykoncepcja a aborcja); o św. Hilarym, biskupie, doktorze Kościoła, patronie słabowitych dzieci i ukąszonych przez węże; a także krzyżówka do niedzielnej Ewangelii i jak zwykle kącik z zadaniami dla dzieci.
    Wraz z Nowym Rokiem chcemy rozpocząć kącik świadectw w naszym biuletynie. Zapraszamy Parafian do dzielenia się doświadczeniem Bożej miłości w swoim życiu, nawróceniem, dziedzictwem wiary przekazywanej w rodzinie. Niech to będzie dla nas wspólnym umocnieniem w wierze.      Spisane (króciutko) świadectwo zachęcamy, aby przesłać listem tradycyjnym lub na pocztę elektroniczną biuletynkazimierz@gmail.com bądź dostarczyć osobiście do kancelarii lub zakrystii.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
  PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.
Data Dzień Ulice
10 stycznia poniedziałek Sienkiewicza, Mechaników
11 stycznia wtorek Stalowa, Ołówkowa
12 stycznia środa Grafitowa, Przemysłowa