Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy chrzest Chrystusa w Jordanie, w czasie którego objawił się On Izraelitom jako prawdziwy Mesjasz namaszczony Duchem Świętym. Niedziela ta przypomina nam i zachęca nas do ponownego przemyślenia tego, że my również jesteśmy ochrzczeni oraz wszystkich wypływających z tego praw i zobowiązań.
  2. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 w kościele.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania będą odbywały się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.
Trwają zapisy na indywidualne spotkania kolędowe online, które odbędą się w dniach 24 – 29 stycznia. Zapisy poprzez stronę internetową naszej parafii, w zakrystii i kancelarii do następnej niedzieli (16 stycznia). Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.
  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  2. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  4. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o 17.15 w dolnym kościele.
  5. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  6. W biuletynie m.in.: pełny tekst ogłoszeń, intencje Mszy świętych na bieżący tydzień; kącik bioetyczny (antykoncepcja a aborcja); o św. Hilarym, biskupie, doktorze Kościoła, patronie słabowitych dzieci i ukąszonych przez węże; a także krzyżówka do niedzielnej Ewangelii i jak zwykle kącik z zadaniami dla dzieci.
    Wraz z Nowym Rokiem chcemy rozpocząć kącik świadectw w naszym biuletynie. Zapraszamy Parafian do dzielenia się doświadczeniem Bożej miłości w swoim życiu, nawróceniem, dziedzictwem wiary przekazywanej w rodzinie. Niech to będzie dla nas wspólnym umocnieniem w wierze.      Spisane (króciutko) świadectwo zachęcamy, aby przesłać listem tradycyjnym lub na pocztę elektroniczną biuletynkazimierz@gmail.com bądź dostarczyć osobiście do kancelarii lub zakrystii.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
  PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.
Data Dzień Ulice
10 stycznia poniedziałek Sienkiewicza, Mechaników
11 stycznia wtorek Stalowa, Ołówkowa
12 stycznia środa Grafitowa, Przemysłowa
13 stycznia czwartek Obrońców Pokoju, Daszyńskiego, Szczęsna, Olszowa
14 stycznia piątek Chopina, Reja, Apteczna
15 stycznia sobota Drzymały, Radnych
17 stycznia poniedziałek Kościuszki, Parkowa, Sobieskiego, Owocowa, Różana, Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Anielin 1
18 stycznia wtorek Powstańców, Słonia Trąbalskiego
19 stycznia środa Kubusia Puchatka, Tomcia Palucha
20 stycznia czwartek Baśniowa, Niepodległości
21 stycznia piątek Sprawiedliwości, Niecała
22 stycznia sobota Wojska Polskiego
24 stycznia poniedziałek Prusa
25 stycznia wtorek Kopernika, Hubala, Kościelna
26 stycznia środa Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego
27 stycznia czwartek Lipowa, Książąt Mazowieckich
28 stycznia piątek Armii Krajowej, Marii
29 stycznia sobota Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana
31 stycznia poniedziałek Wołowskiego, Letniskowa
  1 lutego wtorek Komorowska, Przeskok, Zakątna
  3 lutego czwartek Polna, Niklowa, Targowa
  4 lutego piątek Pasażerska, Ewy
  5 lutego sobota Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama
  7 lutego poniedziałek Księcia Józefa, Ostoja
 

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.