Niedziela Świętej Rodziny (26 grudnia 2021) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Święto Świętej Rodziny. W sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 2. W poniedziałek przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to także dzień imienin naszego śp. Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 3. Imienne paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin, które nie zostały jeszcze odebrane, będą wydawane w poniedziałek, wtorek i czwartek w kancelarii parafialnej.
 4. Święto Świętych Młodzianków, Męczenników przypada we wtorek.
 5. We wtorek nie będzie Godziny Uwielbienia.
 6. W Sylwestra kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 10.00 do 11.00.
 7. W Sylwestra nie będzie Uroczystej Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 8. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami.
 9. K Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na 31 grudnia 2021 roku od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy powinni odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka oraz podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny. Treść dyspensy zamieszczona jest na stronie internetowej naszej archidiecezji.
 10. Nowy Rok Pański 2022 rozpoczyna się w sobotę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 11. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Z racji Nowego Roku Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo odbędą się w następną sobotę (8 stycznia) o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w dolnym kościele.
 12. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 13. W tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Proponujemy dwie inne formy. Spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic rozpoczniemy od ulic Sienkiewicza i Mechaników w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Spotkania będą odbywały się podczas Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w gablotach oraz na stronie internetowej parafii, a od następnej niedzieli będzie również w biuletynie.

Drugą formą wizyty duszpasterskiej są indywidualne spotkania kolędowe online, które w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem Parafian. Zapisy będą się odbywały przez internet, w zakrystii lub kancelarii od przyszłej niedzieli.

Osoby, które chciałyby poświęcić mieszkanie i połączyć je z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

 1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. Na prośbę Parafian wydłużyliśmy bezpłatny czas pobytu na parkingu z półtorej godziny do dwóch godzin. Opłata za każde kolejne 20 minut wynosi 2 złote.
 3. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom radosnego przeżywania obecności Jezusa w naszych rodzinach i naszych sercach, a także darów Ducha Św. w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech Jezus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy umieli świadczyć o tych wartościach wobec spotkanych ludzi. Szczęść Boże.

 

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Data

Dzień

Ulice

10 stycznia

poniedziałek

Sienkiewicza, Mechaników

11 stycznia

wtorek

Stalowa, Ołówkowa

12 stycznia

środa

Grafitowa, Przemysłowa

13 stycznia

czwartek

Obrońców Pokoju, Daszyńskiego, Szczęsna, Olszowa

14 stycznia

piątek

Chopina, Reja, Apteczna

15 stycznia

sobota

Drzymały, Radnych

17 stycznia

poniedziałek

Kościuszki, Parkowa, Sobieskiego, Owocowa, Różana, Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Anielin 1

18 stycznia

wtorek

Powstańców, Słonia Trąbalskiego

19 stycznia

środa

Kubusia Puchatka, Tomcia Palucha

20 stycznia

czwartek

Baśniowa, Niepodległości

21 stycznia

piątek

Sprawiedliwości, Niecała

22 stycznia

sobota

Wojska Polskiego

24 stycznia

poniedziałek

Prusa

25 stycznia

wtorek

Kopernika, Hubala, Kościelna

26 stycznia

środa

Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego

27 stycznia

czwartek

Lipowa, Książąt Mazowieckich

28 stycznia

piątek

Armii Krajowej, Marii

29 stycznia

sobota

Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana

31 stycznia

poniedziałek

Wołowskiego, Letniskowa

1 lutego

wtorek

Komorowska, Przeskok, Zakątna

3 lutego

czwartek

Polna, Niklowa, Targowa

4 lutego

piątek

Pasażerska, Ewy

5 lutego

sobota

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

7 lutego

poniedziałek

Księcia Józefa, Ostoja

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.