Niedziela Świętej Rodziny (26 grudnia 2021) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Święto Świętej Rodziny. W sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
  2. W poniedziałek przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to także dzień imienin naszego śp. Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00.
  3. Imienne paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin, które nie zostały jeszcze odebrane, będą wydawane w poniedziałek, wtorek i czwartek w kancelarii parafialnej.
  4. Święto Świętych Młodzianków, Męczenników przypada we wtorek.
  5. We wtorek nie będzie Godziny Uwielbienia.
  6. W Sylwestra kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 10.00 do 11.00.
  7. W Sylwestra nie będzie Uroczystej Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  8. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami.
  9. K Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na 31 grudnia 2021 roku od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy powinni odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka oraz podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny. Treść dyspensy zamieszczona jest na stronie internetowej naszej archidiecezji.
  10. Nowy Rok Pański 2022 rozpoczyna się w sobotę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
  11. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Z racji Nowego Roku Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo odbędą się w następną sobotę (8 stycznia) o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w dolnym kościele.
  12. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  13. W tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Proponujemy dwie inne formy. Spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic rozpoczniemy od ulic Sienkiewicza i Mechaników w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Spotkania będą odbywały się podczas Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w gablotach oraz na stronie internetowej parafii, a od następnej niedzieli będzie również w biuletynie.

Drugą formą wizyty duszpasterskiej są indywidualne spotkania kolędowe online, które w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem Parafian. Zapisy będą się odbywały przez internet, w zakrystii lub kancelarii od przyszłej niedzieli.

Osoby, które chciałyby poświęcić mieszkanie i połączyć je z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  2. Na prośbę Parafian wydłużyliśmy bezpłatny czas pobytu na parkingu z półtorej godziny do dwóch godzin. Opłata za każde kolejne 20 minut wynosi 2 złote.
  3. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom radosnego przeżywania obecności Jezusa w naszych rodzinach i naszych sercach, a także darów Ducha Św. w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech Jezus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy umieli świadczyć o tych wartościach wobec spotkanych ludzi. Szczęść Boże.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Dzień

Ulice

10 stycznia

Sienkiewicza, Mechaników