Niedziela Trójcy Świętej (12 czerwca 2022) – OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na festyn z okazji 109 rocznicy erygowania parafii, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) w godz. od 13.00 do 18.00. Podczas festynu odbędzie się m.in. loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne, w tym pomoc dla uchodźców z Ukrainy, warsztaty bębniarskie (nauka gry i zabawa z bębnami afrykańskimi), kiermasz taniej a dobrej książki, występy zespołu muzycznego, różnego rodzaju konkursy i zabawy, m.in. konkurs piosenki religijnej w wykonaniu rodzin, malowanie twarzy, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. Będzie także punkt gastronomiczny, a w nim: grochówka strażacka, herbata, kawa zbożowa, kiełbaski, domowe ciasta.
Nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i 16.00.
  1. Zapraszamy na koncert Miłość ponad wszystko w wykonaniu zespołów muzycznych naszej parafii: chóru, scholi i orkiestry kameralnej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00. Zespoły wykonają oratorium Piotra Pałki o Bożym Miłosierdziu, inspirowane w znacznej mierze Dzienniczkiem Św. S. Faustyny. Będzie to nie tylko koncert, ale też modlitwa przebłagalna i wynagradzająca, jakże aktualna w kontekście różnych wydarzeń wokół nas.
  2. Próba dla młodzieży i dorosłych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  3. Ks. Bp Piotr Jarecki udzieli bierzmowania grupie młodzieży i dorosłych we wtorek o godz. 18.00. Prosimy kandydatów o przybycie na bierzmowanie o godz. 17.40. Na tę uroczystość są zaproszeni także Rodzice, którzy 15 min przed 18.00 udzielą swoim dzieciom błogosławieństwa.
  4. We wtorek z powodu bierzmowania nie będzie „Godziny Uwielbienia”. Na następną zapraszamy we wtorek 21 czerwca.
  5. Próba Bielanek i Kandydatek przed procesją Bożego Ciała w środę o godz. 17.00.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15 i 16.00.
Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz. 12.00 i procesję Bożego Ciała, która przejdzie ulicami naszego miasta. Wyjdziemy z kościoła na ul. Berenta, następnie Kraszewskiego do Hubala, przejdziemy Hubala do Kopernika — tam będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Akcję Katolicką, następnie przejdziemy ul. Kopernika do Lipowej — tam będzie drugi ołtarz przygotowany przez Bielanki, Ministrantów i Lektorów. Następnie ul. Lipową do Armii Krajowej – tam będzie trzeci ołtarz przygotowany przez Oazę i Domowy Kościół, następnie ul. Armii Krajowej, Hubala i Kościelną. Czwarty ołtarz przygotowany przez Koła Żywego Różańca i Siostry Eucharystki będzie usytuowany przy domu katechetycznym na ul. Kościelnej. Procesja jest organizowana za wiedzą i zgodą władz lokalnych. Jak co roku trasa procesji będzie zabezpieczana przez Policję i Straż Miejską. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii; zapraszamy je w strojach komunijnych. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii mężczyzn, którzy mogliby ponieść chorągwie. Zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II do posługi podczas procesji. Bardzo prosimy mieszkańców naszej parafii o przystrojenie okien swoich mieszkań znakami religijnymi. Jest to świadectwo naszej wiary. Takie świadectwo jest potrzebne nam wierzącym, ale również obojętnym religijnie i niewierzącym.
  1. W Boże Ciało w sposób szczególny będziemy modlić się za Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w 8 rocz. rozpoczęcia ich służby w naszej parafii.
  2. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  3. W piątek, o godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła; – we wtorek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika; – w piątek – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
  5. Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pragną zachęcić naszych parafian do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Dlatego pragną zaprosić do rozmowy na jej temat w następną niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 przed kościołem.
  6. Zapraszamy na Koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Kultury Muzycznej Sacrum – Profanum, w wykonaniu wybitnych śpiewaków – solistów z Ukrainy, Korei oraz Polski. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna Varsovia Nova pod dyrekcją pianisty, kompozytora i aranżera Krzysztofa Jaszczaka, w skład której wchodzą muzycy uznani na całym świecie. Koncert odbędzie się w następną niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele.
  7. W biuletynie m.in.: pełny tekst ogłoszeń; intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, zadania dla dzieci, krzyżówka z nagrodami i wiele innych.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty (bez spraw cmentarnych):

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: