Niedziela Wielkanocna (17 kwietnia 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dziękujemy za liczny udział wiernych w Triduum Paschalnym. Powoli wracamy do normalności. Dziękujemy za udekorowanie kościoła do uroczystości. Za przygotowanie Ciemnicy i Groby Pańskiego Ks. Kamilowi z zespołem, S. Julii i Eucharystkom, Panom Kościelnym. Dziękujemy Chórowi, Scholi, Wiolinkom i Orkiestrze z P. Janem i S. Barbarą za piękną oprawę muzyczną. Dziękujemy całej Asyście Kościelnej: Lektorom, Ministrantom, Bielankom. Dziękujemy zespołom parafialnym na czele z Nadzwyczajnymi Szafarzami Eucharystii. Dzięki temu mogliśmy głębiej przeżywać prawdy naszej wiary.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (22.04.2022) post nie obowiązuje.
 3. Tradycyjnie w II Dzień Świąt Wielkanocnych modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie tak ważne i potrzebne w naszej Ojczyźnie, m.in. Akademię Teologiczną w Warszawie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Uroczysta Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty podczas Mszy św. i w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na pierwsze spotkanie i zapisy w środę (20 kwietnia) o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 6. Spotkanie świąteczne Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 7. W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Ofiary zebrane na tacę tego dnia będą przeznaczone na rzecz Caritas.
 1. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. w następną niedzielę o godz. 15.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 w następny wtorek (26 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w następną środę (27 kwietnia) o godz. 19.00 również w kościele.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach z animatorami w następny poniedziałek (25 kwietnia) o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 3. Rycerze Św. Jana Pawła II stworzyli kolejną piękną i tanią grę Największa wyprawa na okres Wielkiego Postu, Wielkiej Nocy i na całą wiosnę. Gra świetnie nadaje się na prezent. Można ją kupić przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii. Cena 15 zł.
W biuletynie m.in.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,  – życzenia świąteczne Księdza Proboszcza i Matki Generalnej Sióstr Eucharystek – foto-relacja z Drogi Krzyżowej ulicami miasta oraz Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Bielanek i uczniów z SP3.  – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami.
 1. Życzenia świąteczne:
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy ks. Proboszcz wraz z Duszpasterzami życzy Wszystkim związanym z naszą Wspólnotą Parafialną, aby zmartwychwstały Chrystus uleczył rany, smutek, lęk, aby umocnił wiarę i nadzieję, rozpalił miłość i napełnił radością zmartwychwstania. Alleluja! Radosnych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.