Ogłoszenia – 17 stycznia 2021 (II Niedziela Zwykła)

1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu pod hasłem: Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście (Pwt 30, 15).
  3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Będzie on obchodzony pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9).
  5. W związku z tym, że sytuacja epidemiczna nadal jest poważna i kwarantanna narodowa została przedłużona, postanowiliśmy, że kolęda tradycyjna na zaproszenie nie odbędzie się. Osoby, które chciałyby umówić się na kolędę online, prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres kancelaria@parafiaswkazimierza.pl. Wszystkich zapraszamy również na spotkania kolędowe w kościele.
  6. W poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele. W związku z odwołaniem kolędy tradycyjnej na zaproszenie i dużym zainteresowaniem wiernych wizytą duszpasterską, spotkania te będą odbywać się o godz. 17.00 i 19.00, a nie jak uprzednio informowaliśmy o godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 17.00 lub 19.00 według planu ogłoszonego tydzień temu. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie, na koniec którego kapłani udzielą indywidualnego uroczystego błogosławieństwa kolędowego. Każdy będzie mógł zabrać broszurę kolędową, gdzie m.in. zamieściliśmy wspólną modlitwę, którą można odmówić razem z rodziną po powrocie do domu, książkę na temat Mszy świętej, pamiątkowe obrazki kolędowe, wodę święconą w buteleczkach. Ofiary zebrane na tace podczas Mszy św. kolędowych będą przeznaczone na remont wież naszego kościoła.
  7. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  8. W czwartek swoje imieniny obchodzi ksiądz Jarosław. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00, a więc również w czasie modlitwy Koronką.

1. W sobotę przypada rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę szczególnie tego dnia w intencji śp. Księdza Kardynała Józefa Glempa.
  2. Wszystkie planowane na styczeń spotkania w ramach przygotowania do I Komunii Św. i sakramentu bierzmowania nie odbędą się.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – we wtorek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;
  4. Kolęda online odbędzie się w piątek 5 lutego w godz. 17.00 – 20.30 i w sobotę 6 lutego w godz. 11.00 – 14.00. Osoby, które zapisały się na kolędę online otrzymały na podany przez siebie adres e-mail link do formularza, gdzie mogą wybrać termin, tzn. dzień i godzinę spotkania. W dniu poprzedzającym termin spotkania otrzymają Państwo link do spotkania na platformie ZOOM.
  5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

TRZECIA FORMA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Pasażerska, Ewy

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

Księcia Józefa, Ostoja

Spotkania odbędą się na Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótkie spotkanie kolędowe, na koniec którego księża udzielą indywidualnego błogosławieństwa kolędowego. Uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe książki i obrazki kolędowe.

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: