1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30. Dzieci z racji rekolekcji adwentowych w tym tygodniu zapraszamy szczególnie w czwartek o godz. 17.00. Dzieci będą losować szopkę Bożonarodzeniową na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. W okresie Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny, z której dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez naszą Caritas. Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny, a Ministranci wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Świece, sianko i woda święcona będą rozprowadzane w niedziele po wszystkich Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej.
 4. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 700 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym za dwa tygodnie Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.

Podobnie, jak w zeszłym roku chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla wylosowanego dziecka. W trakcie Rekolekcji Adwentowych oraz w następną niedzielę po Mszach św. będziemy mogli wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do 14 grudnia.

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. Trwa kolejna edycja akcji Zostań Świętym Mikołajem organizowanej przez Hufiec ZHP Pruszków i Bank Żywności. Harcerze zbierają żywność długoterminową tj. mąki, makarony, kasze, oleje, konserwy i słodycze, która następnie będzie rozwieziona do potrzebujących z naszego miasta na Wigilię. Zbiórka odbędzie się w dniach 3?15 grudnia w sklepach oraz szkołach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.

Kolędę w tym roku rozpoczniemy od Ostoi, od ul. Księcia Józefa, bloków i mieszkańców domków, a zakończymy odwiedzając mieszkańców przy Ołówkowej, Stalowej i okolic dworca PKP. W każdą niedzielę będziemy podawać plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę o godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji.

Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Jest to już ostatnia kolęda, z której ofiary przeznaczamy na ten cel.

W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 1. Chrzty na Święta Bożego Narodzeniabędą spisywane od 3 do 14 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów. Konferencja dla rodziców i chrzestnych 15 grudnia o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 2. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00
 3. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek, piątek i sobotę nauki rekolekcyjne będą odbywać się w następujących godzinach:

– dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i o 19.30 dla tych co późno wracają z pracy,

– dla młodzieży szkolnej i pracującej oraz kandydatów do Bierzmowania również o godz. 19.30,

– dla dzieci o godz. 17.00.

Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Wspólne przyrzeczenie będziemy mogli złożyć na Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.

Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.

 1. Zapraszamy wszystkie Bielanki na spotkanie w czwartek. Najpierw na naukę rekolekcyjną dla dzieci o godz. 17.00, a potem na spotkanie w sali przy kancelarii.
 2. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 3. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.00.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym kapłani odwiedzą Chorych, którzy oczekują kapłana zawsze w Pierwszy Piątek Miesiąca już w najbliższy piątek od godz. 9.00.

Natomiast pozostałych Chorych odwiedzimy 21 grudnia w godz. od 9.00 do 14.00. Chorych tych można zapisać w zakrystii lub kancelarii.

 1. Wsobotę z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Proboszczaz okazji święta jego Patronki.
 3. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

– w czwartek ? Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

– w piątek ? Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła,

– w sobotę ? Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust na Żbikowie.

 1. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie 13 dziewczynek do grona Bielanek. Zapraszamy Bielanki i ich Rodziców.
 3. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Panamie. Razem z opiekunami pragną wyjechać 24 osoby. Jest to Młodzież głównie z naszej parafii. Niestety koszt wyjazdu jest dość duży, na osobę ok. 6 tys. zł. Młodzież zapłaci ok. 3 tys. zł. Stąd też ponawiamy prośbę o dofinansowanie tego wyjazdu. Zwracamy się więc do Parafian i Gości o wsparcie indywidualne i podczas zbiórki do puszek, która odbędzie się zaraz po Mszy św. Prosimy także o informację, czy jakaś firma chce wesprzeć naszą młodzież, czy konkretną osobę wyjeżdzającą do Panamy. Z góry dziękujemy.
 4. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PLAN KOLĘDY od 3.XII. do 15.XII.2018 r.

Poniedziałek, 3 grudnia 2018 r.

Księcia Józefa 1

Księcia Józefa (domki)

Wtorek, 4 grudnia 2018 r.

Księcia Józefa 2

Kosynierów 22

Kosynierów (domki)

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Krystyny

 

Środa, 5 grudnia 2018 r.

Chrobrego

Trojdena

Anny Jagiellonki

Batorego

Danuty

Wojciecha

Ziemowita

Jana

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Haliny

 

 

 

 

 

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

Ryszarda

Żółkiewskiego

Ireny

Focha

Grażyny

Barbary

Sylwestra

 

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Edwarda

Andrzeja 2, 2A, 4, 4A, 4C, 4D

Środa, 12 grudnia 2018 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 16, 16A, 18

Czwartek, 13 grudnia 2018 r.

Andrzeja 14, 20, 28

Andrzeja (domki)

Stawowa

PCK

Adama

Piątek, 14 grudnia 2018 r.

Ewy 7, 16, 20, 22, 22A

Pasażerska 3, 5

Sobota, 15 grudnia 2018 r.

Pasażerska 7

Pasażerska (domki)

Książąt Mazowieckich 6, 8, 10

Marii (domki)

Marii 7, 9, 11, 13

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.