1. Dziękujemy za ofiary zebrane na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 2. Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży w Panamie składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na ?Akatyst?, czyli Hymn ku czci Matki Bożej w wykonaniu parafialnego zespołu muzycznego dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w kościele.
 4. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 5. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny, z której dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez naszą Caritas. Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny, a Ministranci wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Świece, sianko i woda święcona będą rozprowadzane w niedziele po wszystkich Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej.
 6. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 700 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym za tydzień Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.

Podobnie, jak w zeszłym roku chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla wylosowanego dziecka. Możemy jeszcze wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do piątku (14 grudnia).

 1. Rycerze Zakonu Jana Pawła II w czasie Adwentu organizują zbiórkę dla najmniejszych dzieci z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Zbieramy: dania w słoiczkach (obiadki i owoce), jednorazowe pieluchy, proszki i płyny do prania dla niemowląt, mokre chusteczki, kosmetyki dla niemowlaków i dzieci, mleko początkowe lub następne w proszku typu „Bebiko”, odżywki i inne produkty spożywcze dla niemowlaków. Powyższe środki prosimy w ciągu tygodnia składać w kancelarii lub w zakrystii
 2. Trwa Adwent, czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki o godz. 18.00.
 3. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską ? spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.

W każdą niedzielę będziemy podawać plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę o godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji.

Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Jest to już ostatnia kolęda, z której ofiary przeznaczamy na ten cel.

W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 3. Chrzty na Święta Bożego Narodzeniabędą spisywane do piątku (14 grudnia). Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę (15 grudnia) o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w czwartek ? Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 5. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia Kapłani odwiedzą drugą grupę Chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek (21 grudnia) w godz. od 9.00 do 14.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 6. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 7. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

PLAN KOLĘDY od 10.XII. do 22.XII.2018 r.

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

Ryszarda

Żółkiewskiego

Ireny

Focha

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Edwarda

Andrzeja 2, 2A, 4, 4A, 4C, 4D

Środa, 12 grudnia 2018 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 16, 16A, 18

Czwartek, 13 grudnia 2018 r.

Andrzeja 14, 20, 28

Andrzeja (domki)

Stawowa

PCK

Adama

Piątek, 14 grudnia 2018 r.

Ewy 7, 16, 20, 22, 22A

Pasażerska 3, 5

Sobota, 15 grudnia 2018 r.

Pasażerska 7

Pasażerska (domki)

Książąt Mazowieckich 6, 8, 10

Marii (domki)

Marii 7, 9, 11, 13

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.

Marii 15, 17

Wołowskiego (domki)

Letniskowa

Ceglana 3, 4, 6

Wtorek, 18 grudnia 2018 r.

Ceglana 12, 14, 25

Ceramiczna (domki)

Ceramiczna 27

Środa, 19 grudnia 2018 r.

Ceramiczna 6, 16

Cegielniana (domki)

Cegielniana 15

Srebrna 2, 4, 5, 6, 7, 9

Czwartek, 20 grudnia 2018 r.

Srebrna 11, 24

Srebrna (domki)

Żwirowa

Przeskok

Zakątna (domki)

Zakątna 1, 2A, 2B

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.