Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. o godz. 15.00.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu o Bożym Miłosierdziu ?UFAM TOBIE?, który został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po projekcji filmu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Podczas każdej Mszy św. usłyszymy krótkie świadectwo współtwórcy filmu. Ponadto przez całą niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film ?UFAM TOBIE? i inne filmy.
 3. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przypada w poniedziałek. Msza św. w intencji kapłanów i osób duchownych pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na projekcję trzydziestominutowego filmu dokumentalnego „Czas wielkiej próby” w reżyserii P. Wandy Rollny, który opowiada historię prześladowania i eksterminacji duchowieństwa w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Dachau na podstawie relacji naocznego świadka abpa Kazimierza Majdańskiego.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 5. Spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
 6. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby jeszcze uczestniczyć w przygotowaniu zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20.00 w sali przy kancelarii. Po tym terminie lista uczestników zostanie zamknięta.
 7. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 8. W środę rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W piątek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30.
 9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również 228. Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów ?W Imię Trójcy Przenajświętszej?. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 13.15 w naszym kościele. W czasie liturgii zespół Mazowsze zaśpiewa utwory ze Mszy Koronacyjnej, a po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 11. W piątek 3 maja przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. W związku ze świętem kościelnym i państwowym kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w następny piątek (10 maja) w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek. Od środy do soboty kancelaria będzie nieczynna (1-4 maja).
 14. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
  – w środę ? Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika;
  – w czwartek ? Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w sobotę ? Wspomnienie św. Floriana Męczennika.
 15. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
 16. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 17. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.