1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes, która jest Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy dzisiaj w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach.
 2. Rodziny, które chcą spotykać się raz w miesiącu we wspólnocie Kręgów Rodzin Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie informacyjne dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 10.30 w sali przy kancelarii.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W związku z obchodzonym 1. marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na Mszę św. w intencji Naszych Niezłomnych Bohaterów dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert Podziemna Armia Powraca w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka organizowany przez Pruszkowskie Stowarzyszenie Patriotyczne pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pruszkowskiego i naszej Parafii.
 5. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 6. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński ?Radość i nadzieja? prowadzony przez małżeństwa w formie warsztatowej, który zaczyna się 1. marca i będzie odbywał się we czwartki od godziny 19.00 do 22.00 przez kolejnych 8 tygodni. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych@gmail.com lub telefonicznie: 501 477 114.
 9. W piątek obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Z tego powodu w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte i nabożeństwa będą odprawiane jak w każdy piątek.
 10. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Droga Krzyżowa i Msza św. z udziałem Dzieci o godz. 17.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych ? po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 11. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 12. Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych serdecznie zaprasza na koncert zespołu Panny Wyklęte, który odbędzie się w piątek w Hali Znicz w Pruszkowie o godz. 19.00. Bezpłatne bilety będą do odbioru w dniu koncertu na miejscu od godziny 18.00. Ilość miejsc ograniczona.
 13. W sobotę przypada rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w niedzielę przypada dzień Jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach w swojej modlitwie o naszym Pasterzu.
 14. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 15. W następną niedzielę przypada Święto św. Kazimierza, Królewicza, Patrona naszej Parafii. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 13.15.
 16. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 17. Prezydent Miasta Pruszkowa zaprasza do udziału w III Edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 9 marca można zgłaszać projekty do budżetu na rok 2019. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej miasta Pruszkowa pruszkow.pl w zakładce Budżet Obywatelski.
 18. W miesiącu marcu obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej oraz Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej okazji ks. kard. Kazimierz Nycz kieruje do nas niniejsze zaproszenie:

Drodzy Diecezjanie,

w tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

Natomiast we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży ? diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.

Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

? Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.