1. Zespół Pieśni i Tańca ?Pruszkowiacy? będzie z nami dziś (w niedzielę) na Mszy św. o godz. 10.30, po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem kolęd.
 2. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu wspólnoty bielanek i S. Alicji dziś (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dziś (w niedzielę) o godz. 16.45 w kościele. Natomiast pobór miar na alby w poniedziałek w godz. od 18.00 do 20.00 w dolnym kościele.
 4. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 5. Kontener na makulaturę zostanie podstawiony w piątek 25 stycznia.
 6. W tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy,

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła,

– w piątek ? święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w sobotę ? wspomnienie  św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.

 1. Nasi pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży w Panamie obecnie przebywają w rodzinach w Chitre (czytaj: Czitre) 300 km od Panamy. Zostali przyjęci bardzo serdecznie. Możemy śledzić ich pobyt na specjalnej stronie internetowej: pruszkowwpanamie.pl. Będziemy chcieli uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem i naszą młodzieżą w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele. Przedstawimy także filmy i świadectwa, które przekazuje nam sukcesywnie nasza młodzież z Panamy. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 13.15 w przyszłą niedzielę. A po mszy św. o godz. 14.00 będzie bezpośrednia transmisja z Panamy i filmy z udziałem naszych Pielgrzymów.
 2. ?Koledzy z pracy zadają niewygodne pytania o Kościół?  Rozmowy z bliskimi na temat wiary wychodzą zbyt emocjonalne? Dorastające dzieci potrafią ?zagiąć? w sprawach religii? Organizacja Catholic Voices Polska i nasza parafia zapraszają na warsztaty ?Komunikacja wiary? o tym jak rozmawiać o wierze i religii, budując przy tym relacje. W programie metody i ćwiczenia rozmawiania na trudne zagadnienia dotyczące wiary i Kościoła. Cykl czterech spotkań rozpoczyna się po feriach zimowych i będzie odbywać się w kolejne poniedziałki: 11 lutego, 18 lutego, 25 lutego i 4 marca; spotykamy się w dolnym kościele. Warsztaty poprowadzą: Karol Olszewski, Aleksandra Wicikówna, Maciej Skórczewski i Bogna J. Gladden-Obidzińska.?
 3. Przypominamy kierowcom przyjeżdżającym w niedzielę do kościoła samochodem, że Prezydent Miasta otworzył dla nas parking w każdą niedzielę w godz. od 6.00 do 20.00 na tyłach budynku Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16. Jest tam wolnych ok. 70 miejsc parkingowych. Zachęcamy wszystkich kierowców, którzy nie mogą wjechać na nasz parking przy kościele do skorzystania z tamtego parkingu.
 1. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 21.I. do 1.II.2019 r.

Poniedziałek, 21-ego stycznia

Kopernika 10

Wtorek, 22-ego stycznia

Kopernika 13

Prusa 11

Środa, 23-ego stycznia

Kopernika 15

Prusa 10

Czwartek, 24-ego stycznia

Kopernika 17

Prusa 12

Piątek, 25-ego stycznia

Prusa 35

Prusa 35B

Sobota, 26-ego stycznia

Prusa 35A

Prusa 35C

Poniedziałek, 28-ego stycznia

Prusa 62

Wtorek, 29-ego stycznia

Prusa bez bloków

Prusa 39A

Prusa 74

Środa, 30-ego stycznia

Prusa 60, 72, 76, 78

Czwartek, 31-ego stycznia

Prusa 68, 82, 84, 90

Kościelna bez bloków

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.