1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy III Niedzielę Adwentu, tzw. Niedzielę ?Gaudete?. Jest to niedziela radości z bliskiego już przyjścia Jezusa Chrystusa.
 2. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a Ministranci wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Sianko i woda święcona będą rozprowadzane w niedziele po wszystkich Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej.
 4. Możemy jeszcze dzisiaj wylosować dwanaście kartek z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii najpóźniej do środy (19 grudnia).
 5. Rycerze Zakonu Jana Pawła II w czasie Adwentu organizują zbiórkę dla najmniejszych dzieci z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Zbieramy: dania w słoiczkach (obiadki i owoce), jednorazowe pieluchy, proszki i płyny do prania dla niemowląt, mokre chusteczki, kosmetyki dla niemowlaków i dzieci, mleko początkowe lub następne w proszku typu „Bebiko”, odżywki i inne produkty spożywcze dla niemowlaków. Powyższe środki możemy jeszcze składać w tym tygodniu w kancelarii lub w zakrystii.
 6. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki o godz. 18.00.
 7. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską ? spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kolędę przerwiemy w piątek 21 grudnia, a wznowimy w środę 2 stycznia.

Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę o godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji.

Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Jest to już ostatnia kolęda, z której ofiary przeznaczamy na ten cel.

W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 1. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 2. Odbiór paczek świątecznych przygotowanych przez parafian dla dzieci z ubogich rodzin, które zostały zgłoszone do naszej parafii w czwartek od godz. 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii.
 3. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia Kapłani odwiedzą drugą grupę Chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek w godz. od 9.00 do 14.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 4. Przed Świętami organizujemy spowiedź dla osób, którym nie udało się jeszcze przystąpić do tego sakramentu w piątek i sobotę od godz. 17.00 do ostatniego penitenta.
 5. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w następny poniedziałek. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 6. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w następny wtorek. Tradycyjna Pasterka o północy z poniedziałku na wtorek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 8. W następną środę w drugi dzień Świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia tradycyjnie ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie.
 9. Zapraszamy na koncert zespołu Arka Noego organizowany przez Starostę Pruszkowskiego w niedzielę 30 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele.
 10. Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej we wtorek 1. stycznia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.
 11. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w niedzielę 6. stycznia w godz. od 12.00 do 14.00. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w zorganizowaniu tzw. Straży Ojcowskiej, która zajmuje się opieką nad dziećmi idącymi w orszaku. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 12. Parafia Matki Bożej Nieustające Pomocy w Pruszkowie zaprasza do udziału w wyjeździe do Medjugorie i sanktuariów Chorwacji w dniach od 8 do 17 maja 2019 roku. Szczegóły w zakrystii. Zapisy w par. MBNP w Pruszkowie.
 13. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 700 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 15. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

PLAN KOLĘDY od 17.XII. 2018 do 1.I.2019 r.

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.

Marii 15, 17

Wołowskiego (domki)

Letniskowa

Ceglana 3, 4, 6

Wtorek, 18 grudnia 2018 r.

Ceglana 12, 14, 25

Ceramiczna (domki)

Ceramiczna 27

Środa, 19 grudnia 2018 r.

Ceramiczna 6, 16

Cegielniana (domki)

Cegielniana 15

Srebrna 2, 4, 5, 6, 7, 9

 

Czwartek, 20 grudnia 2018 r.

Srebrna 11, 24

Srebrna (domki)

Żwirowa

Przeskok

Zakątna (domki)

Zakątna 1, 2A, 2B

 

Piątek, 21 grudnia 2018 r. ? Wtorek, 1 stycznia 2019 r.

Przerwa w kolędzie

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.