Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem majowym o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 2. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 3. Kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00 do 13.00, ponieważ w miniony piątek nie było wizyty z racji przypadającej Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski.
 4. Msza św. wypominkowa w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej organizuje w naszym kościele rejonowe spotkanie dla osób pracujących w Poradniach Rodzinnych w sobotę od godz. 9.00 w dolnym kościele.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i święta:
  – w poniedziałek ? Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego;
  – w środę ? Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji;
  – w sobotę ? Święto Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. W związku z tym będziemy chcieli wesprzeć modlitwą nasze Seminarium Duchowne w Warszawie. Natomiast Ofiary na wsparcie funkcjonowania Seminarium Duchownego złożymy za dwa tygodnie.
 8. W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela Miesiąca, stąd taca będzie przeznaczona na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania naszego kościoła.
 9. Za tydzień (12. maja) przystąpią do I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 6 (o godz. 10.30) i ze Szkoły Podstawowej Nr 39 (o godz. 13.15), a za dwa tygodnie (19. maja) dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8 (o godz. 10.30). Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.

Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 39 oraz ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.

 1. Rejonowy Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin Domowego Kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszej parafii. Wspólna Msza św. o godz. 15.00 w kościele.
 2. Msza św. w języku migowym dla Niesłyszących w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 4. Parafia organizuje spotkania w namiotach przy kościele, m.in. Dzień Chorych, Dzień Strażaka, letnie spotkanie Głuchoniemych i innych grup duszpasterskich. Dlatego aby nie likwidować parkingu przeznaczonego przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi, chcemy wyłożyć kostką nowe miejsce pod namioty, po stronie, gdzie stał kiosk parafialny i namioty, w których odprawialiśmy Mszę św. podczas remontu kościoła. Mamy nadzieję, że przy naszym kościele będzie się więcej działo niż dotychczas, np. festyny, czy niedziele dla zdrowia itp.
 5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.