1. Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
  2. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem Dzieci o godz. 17.00. Spowiedź na wszystkich Mszach św. i od 16.30.
  3. Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej przypada w sobotę 2 lutego. Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, dodatkowo o 10.00 oraz o 18.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece ? symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, a także gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe.

Tego dnia w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego.

Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.

  • W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.
  • W tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła,

– w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana,

  • Nasi pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Obecnie przebywają w rodzinach w Panamie. Mieszkają, podobnie, jak poprzednio w rodzinach. Możemy śledzić ich pobyt na specjalnej stronie internetowej: www.pruszkowwpanamie.pl. Zapraszamy na bezpośrednią transmisję spotkania z Papieżem i naszą młodzieżą dziś (w niedzielę) o godz. 14.00 w kościele. Przedstawimy także filmy i świadectwa, które przekazuje nam sukcesywnie nasza młodzież z Panamy. 
  • ?Koledzy z pracy zadają niewygodne pytania o Kościół?  Rozmowy z bliskimi na temat wiary wychodzą zbyt emocjonalne? Dorastające dzieci potrafią ?zagiąć? w sprawach religii? Organizacja Catholic Voices Polska i nasza parafia zapraszają na warsztaty ?Komunikacja wiary? o tym jak rozmawiać o wierze i religii, budując przy tym relacje. W programie metody i ćwiczenia rozmawiania na trudne zagadnienia dotyczące wiary i Kościoła. Cykl czterech spotkań rozpoczyna się po feriach zimowych i będzie odbywać się w kolejne poniedziałki: 11 lutego, 18 lutego, 25 lutego i 4 marca; spotykamy się w dolnym kościele. Warsztaty poprowadzą: Karol Olszewski, Aleksandra Wicikówna, Maciej Skórczewski i Bogna J. Gladden-Obidzińska.?
  • KontynuujemyWizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 28.I. do 9.II.2019 r.

Poniedziałek, 28-ego stycznia Prusa 62 Wtorek, 29-ego stycznia Prusa bez bloków Prusa 39A Prusa 74 Środa, 30-ego stycznia Prusa 60, 72, 76, 78 Czwartek, 31-ego stycznia Prusa 68, 82, 84, 90 Kościelna bez bloków Poniedziałek, 4-ego lutego Prusa 43 Wtorek, 5-ego lutego Kościelna 1 i 2 Hubala 7, 7A Środa, 6-ego lutego Potulickiego Berenta Wojska Polskiego 16, 20, 25 Czwartek, 7-ego lutego Wojska Polskiego 27, 28 Piątek, 8-ego lutego Wojska Polskiego 29, 30 Sobota, 9-ego lutego Wojska Polskiego 31, 32, 33, 35 Sprawiedliwości 2 i 3

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

  1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.