Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019
 1. Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare. Kościół wzywa nas do radości, czego zewnętrznym znakiem jest m.in różowy ornat kapłana sprawującego Mszę św.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 4. Zapraszamy na wieczór poezji dr Stanisławy Ossowskiej Wielkopostne refleksje o przemijaniu we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 5. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 6. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Centrum Myśli Jana Pawła II organizuje czuwanie modlitewne na Placu Piłsudskiego w Warszawie, które rozpocznie się we wtorek o godz. 21.00.
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci po Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 9. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w dwóch terminach: pierwszą grupę tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00, a drugą grupę w następny piątek (12 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 10. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 11. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 12. Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład P. dr Anny Jagodzińskiej z Instytutu Pamięci Narodowej Eksterminacja duchowieństwa polskiego w niemieckich obozach koncentracyjnych Dachau i Mauthausen Gusen 1939?1945 oraz pokaz filmu Czas wielkiej próby w reżyserii Wandy Rollny. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Karty Historii w sobotę (6 kwietnia) o godz. 15.00 w Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A).
 13. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30.
 14. Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących Tomasza Zana i Tadeusza Kościuszki odbędą się z godnie z planem szkolnym

– w poniedziałek 8.kwietnia wyjazd na Święty Krzyż autokarami.

– wtorek i środę o godz. 10.00 i 12.00 w naszym kościele.

 1. Zapraszamy do udziału w XIV Marszu Świętości Życia, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Marsz rozpocznie Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Marsz wyruszy o godz. 12.40 z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Tego dnia przy Kolumnie Zygmunta będzie prowadzona Akcja Pielucha dla Malucha, czyli zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Wyjazd autokarem na Marsz z naszej parafii organizuje Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub u Rycerzy św. Jana Pawła II.
 2. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na koncert pasyjny pt. Pozwól mi Twe męki śpiewać, na którym wystąpią połączone chóry parafialne: „Deesis” (z parafii św. Edwarda) i „Lira” (z naszej parafii), oraz Orkiestra Kameralna z naszej parafii. Koncert odbędzie się w następną niedzielę (7 kwietnia) o godzinie 19.00 w naszym kościele.
 4. Zwyczajem poprzednich lat chcielibyśmy przygotować paczki na święta dla dzieci z ubogich rodzin. Kartkę z imieniem i wiekiem dziecka będziemy mogli wylosować w następną niedzielę po Mszy św. Paczki (o wartości ok. 150 złotych) prosimy przynosić do niedzieli 14 kwietnia do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Akty chrztów na Święta Wielkanocne będą spisywane do 12 kwietnia. Konferencja przedchrzcielna w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się z kompletem wymaganych dokumentów.
 6. W Pruszkowie i okolicach mieszka wiele osób pochodzenia Ukraińskiego. Stąd jest propozycja Świętej Liturgii Kościoła Greckokatolickiego obrządku wschodniego w języku ukraińskim. Liturgia ta będzie miała miejsce w każdą niedzielę o godz. 12.30 w kościele dolnym parafii św. Józefa w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3. Foldery informacyjne są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.