1. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 2. W środę przypada Wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej przypada w piątek 2. lutego. Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 8.00, dodatkowo o 10.00, o 17.00 z udziałem dzieci i 18.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece ? symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe.
  Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.
 1. Z racji Święta Ofiarowania Pańskiego kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 2. W piątek przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 3. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 4. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 5. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
 6. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Prosimy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć Księdza z wizytą duszpasterską w zaproponowanym przez nas terminie, a chciałyby jeszcze przyjąć duszpasterza o zgłaszanie się do kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. w celu uzgodnienia indywidualnego terminu Wizyty Duszpasterskiej. Księża odwiedzą te osoby w piątek 9. lutego lub sobotę 10 lutego.
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

PLAN KOLĘDY od 29.I. do 10.II.2018 r.

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 r.

Ceramiczna 6, 16, 27

Targowa 2, 4

Wtorek, 30 stycznia 2018 r.

Targowa 2A, 6

Niklowa ? domki

Niklowa 4, 5

Środa, 31 stycznia 2018 r.

Polna,

Komorowska strona parzysta i nieparzysta

Komorowska 8, 8a

Zakątna 1

Czwartek, 1 lutego 2018 r.

Zakątna ? domki

Zakątna 2A, 2B

Przeskok

Marii 7, 9, 11, 13, 15

Marii ? domki

Wołowskiego

Letniskowa

Książąt Mazowieckich 6, 8, 10

Sobota, 3 lutego 2018 r.

Stawowa

PCK

Adama

Ewy 7, 16, 20, 22, 22A

Pasażerska 3, 5, 7

Pasażerska ? domki

Andrzeja strona parzysta i nieparzysta

Andrzeja 2, 2A

Poniedziałek, 5 lutego 2018 r.

Andrzeja 4, 4A, 4C, 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

 

Wtorek, 6 lutego 2018 r.

Andrzeja 20, 28

Księcia Józefa 1, 2

Księcia Józefa ? domki

Środa, 7 lutego 2018 r.

Kosynierów 22

Kosynierów ? domki

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Chrobrego

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Trojdena

Anny Jagiellonki

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Czwartek, 8 lutego 2018 r.

Ziemowita

Jana

Ryszarda

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Ireny

Focha

Krystyny

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Żółkiewskiego

Batorego

Haliny

Piątek, 9 lutego 2018 r.

Grafitowa 4, 6, 8

Prusa 60

Komorowska 4, 6

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Sobota, 10 lutego 2018 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.