Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za liczny udział parafian i gości w parafialnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy m.in. wszystkim zespołom, które niosły Krzyż, Władzom samorządowym Starostwa i Miasta, Służbom porządkowym: Policji i Straży Miejskiej. Dzięki temu mogliśmy bezpiecznie i w skupieniu przeżywać Drogę Krzyżową.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Młodzież rozprowadza palmy przed kościołem. Dochód z palm zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 4. Msza św. w języku migowym dla Niesłyszących dziś (w niedzielę) o godz. 15.00 w kościele.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 6. Młodzież, która uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie pragnie podziękować wszystkim parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe swojego wyjazdu. Przy wyjściu z kościoła można obejrzeć wystawę zdjęć z ich pobytu w Diecezji Chitre i Panama City. Młodzi zapraszają do udziału w spotkaniu, na którym opowiedzą o swoich przeżyciach i doświadczeniach ze Światowych Dni Młodzieży. Będziemy mogli obejrzeć ciekawe zdjęcia i filmy z Panamy. Zapraszamy na to spotkanie dzisiaj (w niedzielę po Mszy św. odprawionej o godz. 18.00 w kościele, czyli o godz. 19.00.
 7. Paczki Świąteczne dla dzieci na Święta Wielkanocne będą wydawane we wtorek w godz. od 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii.
 8. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 9. Najbliższy tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku.
 10. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Jest to święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano Mszy świętych nie będzie. Kapłani uczestniczą we Mszy św. w katedrze ze swoim biskupem i odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.
 11. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 19.00. W Wielki Piątek ani w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Mszy św. ze względu na śmierć Pana Jezusa i złożenie do grobu. W Wielki Piątek osoby od 18-go do 60-go roku życia obowiązuje post ilościowy, tzw. ścisły. Można spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Pozostałe osoby obowiązuje post zwykły, czyli zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby chore post nie obowiązuje. Ofiary złożone na tacę w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa do godz. 24.00. Adoracja Krzyża prowadzona przez Młodzież z ?Godziny Uwielbienia? w kościele o godz. 22.00, trzy części Gorzkich Żali o godz. 23.00. Zakończenie o 24.00.


 

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej, która jak mówi św. Augustyn jest ?Matką wszystkich wigilii? będzie odprawiona w sobotę po zachodzie słońca o godz. 20.00. Tą Liturgią rozpoczynamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ponieważ będziemy uroczyście odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne. Jeśli ktoś nie ma świecy, będzie mógł ją otrzymać przed liturgią przy wejściu do kościoła.
 2. W Wielką Sobotę przez cały dzień zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 9.00 do 17.00. Ministranci i Lektorzy przygotowali wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Zgodnie z tradycją Kościoła także w tym dniu możemy zachować tzw. post paschalny na tych samych zasadach co w Wielki Piątek.
 3. Wszystkie Bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie Rezurekcji są zaproszone na spotkanie w Wielką Sobotę o godz. 11.00 w sali przy kancelarii.
 4. W Wielkim Tygodniu jest jeszcze możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę spowiadać będziemy podczas wszystkich Mszy świętych, dodatkowo w Wielką Środę będziemy spowiadać wieczorem do godz. 22.00. W Wielki Czwartek i Piątek od godz. 17.00 do 18.45, w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dajmy szansę tym, którzy naprawdę nie mogli przyjść wcześniej.
 5. W związku z tym, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Mszy świętych, w te dni zapraszamy na wspólną modlitwę psalmami tzw. ?Ciemną Jutrznię? o godz. 8.00 do kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa ? Wielkanoc. O godz. 6.00 wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła idąc trzykrotnie na pamiątkę powstania z martwych Pana Jezusa trzeciego dnia, a następnie będziemy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po rezurekcyjnej Mszy wracamy do naszych domów, żeby spożyć śniadanie wielkanocne i radować się z najważniejszej prawdy naszej wiary.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele. Tradycyjnie tego dnia ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na wsparcie uczelni katolickich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (26.04.2019) post nie obowiązuje.
 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-11.00 i 15.00-17.00. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 9. Grób Pański będzie przygotowany w kaplicy Serca Jezusowego. Stąd można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego do skarbony przy kaplicy Serca Jezusowego.
 10. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.