1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Święto Świętej Rodziny. W sposób szczególny modlimy się, również w osobistych modlitwach, za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 2. Zapraszamy na koncert zespołu Arka Noego organizowany przez Starostę Pruszkowskiego dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszym kościele.
 3. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem ?Ciebie Boga Wysławiamy?. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.
 4. Nowy Rok Pański 2019 rozpoczyna się we wtorek. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.
 5. Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.
 6. Od Nowego Roku nastąpi zmiana w układzie Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W dni powszednie rano Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 i 8.00. Natomiast w środy Msza św. o godz. 18.00 będzie Mszą św. zbiorową. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 7. We wtorek z racji Świąt nie będzie ?Godziny Uwielbienia?. Na kolejną ?Godzinę Uwielbienia? zapraszamy w następny wtorek (8. stycznia) od godz. 20.00.
 8. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 10. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
 11. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 13. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w środę ? Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła,
  ? w czwartek ? Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

 

 

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w następną niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2019 lub C+M+B 2019 (Christus Mansionem Benedicat ? Niech Chrystus błogosławi ten dom/to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kredę i kadzidło przygotowała młodzież. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 2. Zapraszamy na 3. Pruszkowski Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się w niedzielę najpierw na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele i po Mszy św. udajemy się do parku przy ul. Lipowej, przy ujęciu wody oligoceńskiej. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Orszak przejdzie ul. Lipową, Kopernika i Niecałą do parku Kościuszki czyli Sokoła. Będzie grochówka, pączki, herbata. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi.
 3. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 4. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 2.I. do 12.I.2019 r.

Środa, 2 stycznia

Niklowa (domki)

Niklowa 4, 5

Polna (domki)

Komorowska (domki)

Czwartek, 3 stycznia

Polna 5

Komorowska 8, 8A

Targowa 6

Sobota, 5 stycznia

Komorowska 6

Targowa 2, 2A

Poniedziałek, 7 stycznia

Targowa 4

Wołowskiego 2

Wtorek, 8 stycznia

Armii Krajowej (domki)

Armii Krajowej 9, 22, 24, 26, 28

Środa, 9 stycznia

Armii Krajowej 30, 32, 34, 36, 39, 43

Czwartek, 10 stycznia

Armii Krajowej 45

Lipowa (domki)

Lipowa 1, 3, 5, 6

Piątek, 11 stycznia

Lipowa 7, 8, 9, 10, 13

Sobota, 12 stycznia

Lipowa 16, 19, 21, 23, 25, 42A, 42B

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2019, w imieniu Duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku, tak aby był to rok umocnienia wiary, niegasnącej nadziei, rok pełen miłości, a przede wszystkim doświadczenia bliskości Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.