1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada dzisiaj (w niedzielę). Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych zostały poświęcone kreda i kadzidło. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2019 lub C+M+B 2019 (Christus Mansionem Benedicat ? Niech Chrystus błogosławi ten dom/to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kredę i kadzidło przygotowała młodzież. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 2. Zapraszamy na 3. Pruszkowski Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się dzisiaj (w niedzielę) najpierw na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele i po Mszy św. udajemy się do parku przy ul. Lipowej, przy ujęciu wody oligoceńskiej. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Orszak przejdzie ul. Lipową, Kopernika i Niecałą do parku Kościuszki czyli Sokoła. Będzie grochówka, pączki, herbata. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 4. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 5. Zapraszamy na niezwykły koncert Kolęd w wykonaniu naszych zespołów muzycznych: Chóru i Scholi przy akompaniamencie instrumentów muzycznych pod batutą naszego ks. Marcina, studenta Uniwersytetu Muzycznego w sobotę 12 stycznia o godz. 19.00.
 6. Msza św. w intencji Młodzieży, która wyrusza na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w następną niedzielę o godz. 12.00. Będziemy się modlić o szczęśliwą podróż oraz owocne spotkania z Papieżem i młodzieżą z całego świata, a także w intencji wszystkich osób, które swoją modlitwą i ofiarą wsparły ten wyjazd.
 7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 9. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w następny poniedziałek (14 stycznia) o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 10. Przypominamy o wyjeździe modlitewno-wypoczynkowym do Medjugorie i sanktuariów Chorwacji w dniach od 8 do 17 maja. Wyjazd organizuje Proboszcz par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. Zapisy w tamtej parafii.
 11. Mamy dobrą wiadomość dla kierowców przyjeżdżających do kościoła samochodem. Od dziś Prezydent Miasta otwiera parking dla nas w każdą niedzielę w godz. od 6.00 do 20.00 na tyłach budynku Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16. Jest tam wolnych ok. 70 miejsc parkingowych. Zachęcamy wszystkich kierowców, którzy nie mogą wjechać na nasz parking przy kościele.
 1. KontynuujemyWizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 7.I. do 19.I.2019 r.

Poniedziałek, 7 stycznia Targowa 4 Wołowskiego 2 Wtorek, 8 stycznia Armii Krajowej (domki) Armii Krajowej 9, 22, 24, 26, 28 Środa, 9 stycznia Armii Krajowej 30, 32, 34, 36, 39, 43 Czwartek, 10 stycznia Armii Krajowej 45 Lipowa (domki) Lipowa 1, 3, 5, 6 Piątek, 11 stycznia Lipowa 7, 8, 9, 10, 13 Sobota, 12 stycznia Lipowa 16, 19, 21, 23, 25, 42A, 42B Poniedziałek, 14 stycznia Komorowska 4 Kraszewskiego 3, 4, 6, 7 Wtorek, 15 stycznia Kraszewskiego (kamienice) Kraszewskiego 9, 10, 12, 13, 21 Środa, 16 stycznia Kraszewskiego 15, 30, 33 Kopernika 4 Czwartek, 17 stycznia Kraszewskiego 31 Kopernika 3, 6 Piątek, 18 stycznia Kopernika 5, 7, 8, 12 Sobota, 19 stycznia Kopernika 9, 11

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.