1. Dziś (w niedzielę) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
 1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ofiar stanu wojennego dziś (w niedzielę) o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się patriotyczny program słowno-muzyczny w związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego
 2. ?Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 3. Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu – w czwartek ? przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. Zapraszamy wszystkie Bielanki na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii. W Adwencie Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony na cele Bielanek.
 6. Zapraszamy wszystkich należących do Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. na spotkanie w czwartek o godz.19.00 na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w Roratach.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na wyjątkowe roraty w czwartki adwentowe o godz. 18.00 Dzieci będą losować szopkę Bożonarodzeniową na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. Zachęcamy rodziców, aby zobaczyli w tym pięknym zwyczaju wartość dla rozwoju duchowego swoich dzieci.
 9. W przyszły poniedziałek 3-go grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską Kolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.
 10. Kolędę rozpoczniemy tym razem od Ostoi, od ul. Księcia Józefa, bloków i mieszkańców domków a zakończymy odwiedzając mieszkańców przy Ołówkowej, Stalowej i dworca PKP. Szczegółowy program na dwa tygodnie przedstawimy w przyszłą niedzielę.

Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji.

Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

 1. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Panamie. Razem z opiekunami pragną wyjechać 24 osoby, Młodzież głównie z naszej parafii. Niestety koszt wyjazdu jest dość duży, na osobę ok. 6 tys. zł. Młodzież zapłaci ok. 3 tys. zł. Zwracamy się do firm i osób prywatnych o dofinansowanie tego wyjazdu mając w pamięci gości z Gwatemali, którzy przybyli do polski na Światowe Dni Młodzieży. Osoby uczestniczący w takim wydarzeniu stają się wolontariuszami chcącymi udzielać się w parafii i pomóc kolegom i koleżankom odnajdywać drogę do Chrystusa. Dlatego wyjazd na Światowe Dni Młodzieży jest tak ważny. Zwracamy się więc do parafian o wsparcie indywidualne i podczas zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę. Prosimy także o informację, czy jakaś firma chce wesprzeć naszą młodzież, czy konkretną osobę wyjeżdzającą do Panamy. Prosimy więc o wsparcie naszej młodzieży w przyszłą niedzielę zbiórką do puszek.
 2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 3. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.