1. Zapraszamy na Piknik Medyczny pn. ?Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim?, który trwa dzisiaj (odbędzie się w niedzielę) od godz. 9.00 do 14.00 na terenie naszego kościoła. W trakcie pikniku poprowadzone będą badania profilaktyczne w kierunku astmy, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca. Będzie można spotkać się z lekarzami ginekologami i położnymi oraz uzyskać konsultacje dotyczące laktacji i opieki okołoporodowej, zrobić USG. Ponadto prowadzone będzie poradnictwo i dystrybucja materiałów edukacyjnych związanych z profilaktyką raka piersi, uzależnień oraz boreliozy przez specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. Swoje stanowiska będą miały Poradnia Psychologiczno?Pedagogiczna oraz Zespół Ośrodków Wsparcia z Piastowa, gdzie będzie można uzyskać darmową konsultację prowadzoną przez psychologów, pedagogów, logopedów oraz specjalistów od profilaktyki uzależnień i przemocy oraz szeroko pojętego kryzysu. Swój udział w imprezie zapowiedziało Stowarzyszenie Braci Ubogich oraz Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Socjus.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 3. W poniedziałek przypada 27. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Módlmy się w sposób szczególny o Jego rychłą beatyfikację.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. Odprawa dla całej służby liturgicznej przed Bożym Ciałem we wtorek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 6. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 7. Spotkanie wszystkich Bielanek i kandydatek w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 8. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, przypada w czwartek. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz. 12.00 i procesję Bożego Ciała, która przejdzie ulicami naszego miasta, podobnie jak w zeszłym roku: wyjdziemy z kościoła na ul. Berenta, następnie Kraszewskiego do Hubala, przejdziemy Hubala do Kopernika ? tam będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Akcję Katolicką, następnie przejdziemy ul. Kopernika do Lipowej ? tam będzie drugi ołtarz przygotowany przez Bielanki, Ministrantów i Lektorów. Następnie ul. Lipową do Armii Krajowej ? tam będzie trzeci ołtarz przygotowany przez Oazę i Domowy Kościół, następnie ul. Armii Krajowej, Hubala i Kościelną. Czwarty ołtarz przygotowany przez Koła Żywego Różańca i Siostry Eucharystki będzie usytuowany przy domu katechetycznym na ul. Kościelnej.

Na procesję Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne oraz te, które rok temu przystąpiły do I Komunii; zapraszamy je w strojach komunijnych. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii mężczyzn, którzy mogliby ponieść chorągwie. Zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II do posługi podczas procesji. Bardzo prosimy mieszkańców naszej parafii o przystrojenie okien swoich mieszkań znakami religijnymi. Jest to świadectwo naszej wiary. Takie świadectwo jest potrzebne nam wierzącym, ale również obojętnym religijnie i niewierzącym.

 1. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 16.30. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00.
 2. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 do 13.00. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 4. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
  – w piątek? Wspomnienie św. Justyna, Męczennika.
 6. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.
 7. Zbiórka do puszek zorganizowana przez Caritas parafialną w związku z organizowanym Dniem Chorego dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. Dzień Chorych w naszej parafii odbędzie się 9 czerwca o godz. 11.00.
 8. Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległą Polskę. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski, kombatantów, oraz osób które na różnych etapach historii walczyły o niepodległość i suwerenność Ojczyzny, harcerzy oraz wiernych zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Poprzedzi ją procesja z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, która wyruszy z Placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim do Wilanowa o godz. 8.00 (ostatni odcinek procesji, od Kościoła Barnabitów wyruszy o godz. 11.00). Posłuchajmy teraz słowa kard. Kazimierza Nycza.
 9. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.