1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Leonida z Charkowa wraz z Siostrą Eucharystką, która wspomaga pracę duszpasterską w Charkowie. Chcemy wesprzeć ich działalność naszą modlitwą oraz ofiarami złożonymi na ręce naszych Gości po Mszy św. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
 3. Kancelaria parafialna będzie nieczynna od wtorku do czwartku (1-3 maja).
 4. We wtorek rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W czwartek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30.
 5. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również 227. Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów ?W Imię Trójcy Przenajświętszej?. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 13.15 w naszym kościele. Po niej odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Pruszkowianka. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 7. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 8. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 9. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika;
  – w środę ? Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Floriana, Męczennika.
 11. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 12. Prezydent Miasta i nasza Parafia zapraszają na koncert w wykonaniu Marka Toporowskiego, który odbędzie się w ramach XIV Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Pruszkowie w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy w następną niedzielę o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 13. Planujemy zorganizowanie pielgrzymki do miejsc świętych na Wileńszczyźnie w dniach 27. czerwca ? 1. lipca 2018 r. Wyjazd związany jest m.in. z odwiedzinami Polaków, których gościliśmy w naszej parafii na wiosnę zeszłego roku. Planowany koszt wyjazdu 260 zł i 140 euro. Szczegółowy program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 6 maja.
 14. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 15. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.