1. Witamy w naszej Wspólnocie św. Kazimierza ks. Marka Paluszkiewicza, który poprowadzi rekolekcje dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Dzisiaj (w niedzielę) nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 30 (nie 17.00 jak poprzednio błędnie informowaliśmy), 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30. Dla dzieci zgodnie z planem szkolnym.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca i dzień imienin ks. Prałata Józefa. Zapraszamy na Mszę św. za śp. ks. Prałata w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu z racji rekolekcji wielkopostnych nie będzie ?Godziny Uwielbienia?.
 5. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty Panu Jezusowi w czasie procesji rezurekcyjnej zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.15 w sali przy kancelarii.
 6. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi drugą grupę chorych z posługą sakramentalną w ich mieszkaniach w piątek w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 7. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta w najbliższy piątek o godz. 20.00. Droga Krzyżowa, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się w kościele i będzie wiodła następującymi ulicami: Berenta, Komorowską, Ceramiczną, Lipową, Kraszewskiego, Berenta i zakończymy w kościele. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony krzyż, pochodnie i świece. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 18.30. Wszystkich zapraszamy w piątek na godz. 20.00. Od jednej do drugiej stacji Drogi Krzyżowej będą niosły krzyż wyznaczone grupy: z kościoła do I. Stacji Drogi Krzyżowej ? Siostry Zakonne, od I. ? Rada Duszpasterska i Lektorzy, od II. ? Ministranci, od III. ? Koła Żywego Różańca, od IV. ? Wspólnota Uskrzydleni Miłością, czyli Oaza i młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, od V. ? Schola ?Młodzi Duchem?, od VI. ? Szafarze Nadzwyczajni Komunii św., od VII. ? Violinki z Rodzicami, od VIII. ? Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, od IX. ? Rycerze św. Jana Pawła II, od X. ? Kandydaci do Bierzmowania, od XI. ? Straż Miejska i Policja, od XII. ? Urzędnicy Miasta i Starostwa, od XIII. ? Harcerze, od XIV. ? Duchowieństwo. Zapraszamy.
 8. Kontener na makulaturę na wsparcie Misjizostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w ramach 33. Światowych Dni Młodzieży pod hasłem Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość ? Lubię to! Wyjazd w sobotę o godz. 9.30 sprzed kościoła.
 10. Formalności związane z Chrztami na Święta Wielkanocne będą załatwiane do soboty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00. Szczegóły na naszej stronie internetowej i w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Młodzież będzie rozprowadzać palmy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży palm w tym roku jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 12. Parafia św. Kazimierza i Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu na Mszę Świętą z okazji obchodów 73. rocznicy aresztowania Szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, która zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godzinie 13.15 w naszym kościele.
 13. Zwyczajem poprzednich lat dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. będziemy mogli wylosować kartkę z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotujemy paczkę na święta o wartości ok. 150 złotych. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do następnej niedzieli do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 14. W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też Caritas parafialna organizuje drugą zbiórkę do puszek dzisiaj (w niedzielę) po Mszach św.
 15. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.