1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownego remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 2. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 17.00 w kościele.
 3. W poniedziałek przypada XXVII Światowy Dzień Chorego obchodzony pod hasłem ?Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie? (Mt 10,8). Podczas wszystkich Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się za chorych z naszej parafii. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że osoby chore mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00 za pośrednictwem pruszkowskiego POPRADIO (92,8 FM). Po tej Mszy św. Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się do chorych, aby udzielić im Komunii Św. w ich mieszkaniach. Chorych, którzy chcieliby, aby szafarze w niedzielę udzielali im Komunii Św. w ich mieszkaniach można zgłaszać w kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. Dzień chorych, połączony z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w naszej parafii tradycyjnie będziemy obchodzić w czerwcu.
 4. Arcyb. Henryk Hoser przybędzie do naszej parafii odprawić Mszę św. O Boże błogosławieństwo dla Piotra w dniu 80 urodzin oraz za śp. Hannę Hoser w poniedziałek o godz. 18.00.
 5. Rozpoczynamy ?Warsztaty wiary? przygotowane przez organizację Catholic Voices Polska i naszą parafię. Wszystkie osoby, które się zapisały zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.
 7. We wtorek przypada 1. rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Podstawki, Proboszcza naszej parafii. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.
 8. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 9. Akcja Katolicka zaprasza na bardzo interesujący wykład P. prof. Piotra Jaroszyńskiego pt. Młodzież, a Niepodległość. Na tle historii i stan obecny. w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 10. W tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego,
  – w czwartek ? Święto świętych Cyryla, Mnicha, i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
 11. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Leonida Tkaczuka z Sewastopola. Chcemy wesprzeć modlitwą dzieła, które prowadzi parafia. Możemy również wspomóc te dzieła materialnie składając ofiarę ks. Leonidowi zaraz po Mszy św. Życzymy Ks. prałatowi Leonidowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 12. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych Radość i nadzieja. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 26 marca i będą odbywać się we wtorki o godzinie 19:00 przez 9 tygodni. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych@gmail.com lub telefonicznie: 501 477 114. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 13. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 11.II. do 23.II.2019 r.

Poniedziałek, 11-ego lutego Sprawiedliwości 4, 5, 14 Niepodległości 2 Wtorek, 12-ego lutego Niecała (kamienice) Niecała 4, 15 Niepodległości 4, 6 Środa, 13-ego lutego Niepodległości 5, 9, 10, 12 Czwartek, 14-ego lutego Niepodległości 14, 16 Baśniowa 3 Piątek, 15-ego lutego Baśniowa 4, 5 Tomcia Palucha 4, 5 Sobota, 16-ego lutego Tomcia Palucha 6, 8, 10 Kubusia Puchatka 8, 9, 10, 11, 12 Poniedziałek, 18-ego lutego Kubusia Puchatka 14, 16 Prusa 64 Słonia Trąbalskiego 3, 5, 7, 9 Wtorek, 19-ego lutego Słonia Trąbalskiego 11 Powstańców 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16 Sobieskiego Środa, 20-ego lutego Anielin 1 Parkowa Owocowa Różana Miry Zimińskiej Kościuszki (kamienice) Czwartek, 21-ego lutego Kościuszki 47 Drzymały (kamienice) Drzymały 17, 28 Radnych 9, 10 Piątek, 22-ego lutego Chopina (kamienice) Chopina 2/4, 6, 9, 11 Sobota, 23-ego lutego Chopina 17, 23, 25, 27, 66/70, 74/78

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.