1. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Bielanek dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 4. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską. Prosimy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć Księdza z wizytą duszpasterską w zaproponowanym przez nas terminie, a chciałyby jeszcze przyjąć duszpasterza o zgłaszanie się do kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. w celu uzgodnienia indywidualnego terminu Wizyty Duszpasterskiej. Księża odwiedzą te osoby w piątek i sobotę.
 5. Prosimy o odbiór szopek bożonarodzeniowych, które były wystawione w kaplicy Serca Jezusowego, do końca tygodnia. Dziękujemy.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy,
  – we wtorek – Wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
  – w sobotę – Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.
 7. W następną niedzielę przypada XXVI Światowy Dzień Chorego obchodzony pod hasłem ?’Oto syn Twój (?) Oto Matka twoja’. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie? (J 19, 26-27). Podczas wszystkich Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się za chorych z naszej parafii. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że osoby chore mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00 za pośrednictwem pruszkowskiego POPradio (92,8 fm). Po tej Mszy św. Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się do chorych, aby udzielić im Komunii Św. w ich mieszkaniach. Chorych, którzy chcieliby, aby szafarze w niedzielę udzielali im Komunii Św. w ich mieszkaniach można zgłaszać w kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. Dzień chorych w naszej parafii tradycyjnie będziemy obchodzić 9. czerwca.
 8. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pojechać z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. na kolejne spotkanie w piątek 16. lutego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po Drodze Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych na spotkanie w sali przy kancelarii.
 10. W związku z fałszywymi kartkami, które pojawiły się na grobach na naszym cmentarzu parafialnym: ?KANCELARIA. PROSZĘ O KONTAKT W GODZ. 11:00 ? 18:00? bez podania nazwy kancelarii i z fałszywym numerem telefonu, informujemy, że są to kartki oszustów. W związku z tym w przypadku znalezienia takiej kartki prosimy o kontakt z naszą kancelarią parafialną.
 11. Nasza parafia ma nową stronę internetową: http://ejtomy.pl/warsztat, która na bieżąco będzie rozwijana.
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

PLAN KOLĘDY od 5.II. do 10.II.2018 r.

Poniedziałek, 5 lutego 2018 r.

Andrzeja 4, 4A, 4C, 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

Wtorek, 6 lutego 2018 r.

Andrzeja 20, 28

Księcia Józefa 1, 2

Księcia Józefa ? domki

Środa, 7 lutego 2018 r.

Kosynierów 22

Kosynierów ? domki

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Chrobrego

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Trojdena

Anny Jagiellonki

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Czwartek, 8 lutego 2018 r.

Ziemowita

Jana

Ryszarda

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Ireny

Focha

Krystyny

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Żółkiewskiego

Batorego

Haliny

Piątek, 9 lutego 2018 r.

Grafitowa 4, 6, 8

Prusa 60

Komorowska 4, 6

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Sobota, 10 lutego 2018 r.

Andrzeja 4D

Marii 17

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.