1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem majowym o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 2. Prezydent Miasta i nasza Parafia zapraszają na koncert w wykonaniu Marka Toporowskiego, który odbędzie się w ramach XIV Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Pruszkowie w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 3. Planujemy zorganizowanie pielgrzymki do miejsc świętych na Wileńszczyźnie w dniach 27. czerwca ? 1. lipca 2018 r. Wyjazd związany jest m.in. z odwiedzinami Polaków, których gościliśmy w naszej parafii na wiosnę zeszłego roku. Planowany koszt wyjazdu 260 zł i 140 euro. Szczegółowy program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do dzisiaj (jutrzejszej niedzieli).
 4. Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni Krzyżowe) będą odprawiane w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek 14 maja o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 6. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski przypada we wtorek.
 7. We wtorek obchodzimy również 73. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy zginęli lub zostali ranni w jej trakcie walcząc w obronie Ojczyzny.
 8. Kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania osób dorosłych odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 9. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 10. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.15 w sali przy kancelarii.
 11. Msza św. wypominkowa w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 12. Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje zbiórkę krwi w sobotę od godz. 9.00 do 13.00 w ambulansie ustawionym przy naszym kościele. Bardzo zachęcamy naszych Parafian do udziału w tej akcji.
 13. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Za tydzień (13. maja) przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Św. (20. maja). W związku z tym w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która będzie połączona z Nabożeństwem majowym.
  W Wigilię Zesłania Ducha Św. (19. maja) Parafia organizuje czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 23.00. O godz. 22. Msza św. na zakończenie czuwania i modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk przez kapłanów i grupę uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
 1. Za tydzień (13. maja) i za dwa tygodnie (20. maja) dzieci ze Szkoły Nr 6, 8 i 39 będą miały Pierwszą Komunię na Mszach św. o godz. 10.30 i 13.15. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
  Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 8 i 39 oraz Ich Rodziców w sobotę od godz. 9.00 zgodnie z planem szkolnym.
 1. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową.
 2. W następną niedzielę przypada 101. rocznica objawień fatimskich. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła. Kolejne procesje z figurą Matki Bożej będą się odbywać 13. dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła.
 3. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 4. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.