1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. kard. Kazimierza Nycza, który przybył, aby dokonać wizytacji biskupiej naszej parafii. Ks. kardynał uczestniczy w Mszach św., spotyka się z kapłanami pracującymi w naszej parafii, przedstawicielami grup i wspólnot parafialnych oraz członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. W związku z przypadającym jutro Świętem św. Kazimierza, Patrona naszej parafii, ks. kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej, która zostanie odprawiona w wigilię uroczystości, dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, w trakcie której poświęci figurę św. Kazimierza, która zostanie umieszczona we wnęce przy prezbiterium.
 2. Dzisiaj (w niedzielę)przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w poniedziałek przypada dzień Jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach w swojej modlitwie o naszym Pasterzu.
 4. W poniedziałek przypada Święto św. Kazimierza, Patrona naszej parafii. Msze św. odpustowe będą odprawiane w poniedziałek o godz. 6.30, 8.00, dodatkowo o godz. 10.00, a także o 17.30 i 18.00.
 5. Wracamy do zwykłego układu Mszy św. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
 6. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 7. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 8. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana ?Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię? lub ?Prochem jesteś i w proch się obrócisz?. W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 11. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. Spotkanie Bielanek w tym tygodniu wyjątkowo w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w sali przy kancelarii.
 13. Po Mszy św. przed kościołem rozdawana będzie ?Gazeta Ojcowie na Start? promująca ciekawą inicjatywę wyścigu rowerowego z udziałem ojców i dzieci. W gazecie można przeczytać wiele interesujących artykułów o chrześcijańskim modelu wychowania i edukacji.
  Współorganizator Wyścigu ? Szkoła Sternik Pruszków oraz Przedszkole Promienie zapraszają na dzień otwarty 9 marca o godz. 10.00 podczas którego rozpocznie się rejestracja uczestników Wyścigu. Dzień Otwarty Liceum Akademickiego Pryzmat w Pruszkowie odbędzie się 14 marca o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 14. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych Radość i nadzieja. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 26 marca i będą odbywać się we wtorki o godzinie 19.00 przez 9 tygodni. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych@gmail.com lub telefonicznie: 501 477 114. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 15. Akcja Katolicka rozwija działalność sklepiku parafialnego, który działa w nowym miejscu. Sklepik jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 13.00.
 16. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie mogą jeszcze dzisiaj bądź jutro zapisać się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie w poniedziałek lub wtorek.

PLAN KOLĘDY

Poniedziałek, 4-ego marca

Mechaników 3

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Wtorek, 5-ego marca

Kolęda na indywidualne zaproszenie

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.