1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszy dzień w roku. Radujemy się zwycięstwem Jezusa nad śmiercią. Radość naszą przenosimy do naszych domów i rodzin.
  2. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym i Rezurekcji wszystkim Parafianom i Gościom, a także zespołom parafialnym. Pięknie śpiewającemu Chórowi, Scholii i Wiolinkom, a także Orkiestrze pod kierownictwem naszych organistów: Pana Jana i S. Barbary. Dziękujemy za udekorowanie kościoła S. Paulinie i Panom Kościelnym. Dziękujemy także Bielankom z S. Alicją, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Św., Rycerzom Jana Pawła II, Lektorom, Ministrantom i Asyście Kościelnej.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedziele. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (6.04.2018) post nie obowiązuje.
  4. Tradycyjnie w II Dzień Świąt Wielkanocnych wspieramy uczelnie katolickie tak ważne i potrzebne w naszej Ojczyźnie. W związku z tym obędzie się zbiórka na tacę na wsparcie m.in. Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i KUL-u.
  5. W Poniedziałek Wielkanocny przypada 13. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar Jego orędownictwa.
  6. Dziękujemy za ufundowanie paczek na święta. Zostało rozdanych ponad 650 paczek dla ubogich rodzin i 150 paczek dla dzieci. Dziękujemy fundatorom, S. Jadwidze i zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich oraz młodzieży przygotowującej się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie i pozostałym Wolontariuszom za wydanie paczek dla dzieci. Bóg zapłać.
  7. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy kupując palemkę bądź składając dobrowolną ofiarę zechcieli dofinansować ich wyjazd. Dziękujemy za hojność i okazane serce. Bóg zapłać.
  8. W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. o godz. 15.00 z udziałem Głuchoniemych.
  9. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie nabożeństwo różańcowe w kościele.
  10. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy we wtorek 10. kwietnia o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
  11. Życzenia świąteczne:

Kochani,

Duszpasterze parafii św. Kazimierza składają życzenia pogodnych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

Życzymy także, by Zmartwychwstały obdarowywał wszystkich wszelkimi dobrami w życiu osobistym i rodzinnym, abyśmy mogli osiągnąć prawdziwe szczęście. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.