Ogłoszenia duszpasterskie – WIELKANOC 2019

21 kwietnia 2019
 1. Dziękujemy za ufundowanie paczek na święta. Zostało rozdanych ponad 600 paczek dla ubogich rodzin i ok. 100 paczek dla dzieci. Dziękujemy fundatorom, S. Jadwidze i zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich oraz młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i pozostałym Wolontariuszom za wydanie paczek dla dzieci. Bóg zapłać.
 2. W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa ? Wielkanoc. O godz. 6.00 wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła idąc trzykrotnie na pamiątkę powstania z martwych Pana Jezusa trzeciego dnia, a następnie będziemy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po rezurekcyjnej Mszy wracamy do naszych domów, żeby spożyć śniadanie wielkanocne i radować się z najważniejszej prawdy naszej wiary.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (26.04.2019) post nie obowiązuje.
 4. Tradycyjnie w II Dzień Świąt Wielkanocnych wspieramy uczelnie katolickie tak ważne i potrzebne w naszej Ojczyźnie. W związku z tym obędzie się zbiórka na tacę na wsparcie m.in. Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i KUL-u.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na spotkanie we wtorek (23 kwietnia) o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 6. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały po Świętach próby w kościele według następującego porządku. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 39 w środę (24 kwietnia) i piątek (26 kwietnia) o godz. 19.00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w czwartek (25 kwietnia) o godz. 19.00.
 8. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek (26 kwietnia), a zabrany w poniedziałek rano.
 9. W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. o godz. 15.00.
 10. W niedzielę Bożego Miłosierdzia (28 kwietnia) o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu o Bożym Miłosierdziu ?UFAM TOBIE?, który został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po projekcji filmu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Podczas każdej Mszy św. usłyszymy krótkie świadectwo współtwórcy filmu. Ponadto przez całą niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film ?UFAM TOBIE? i inne filmy.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w następny poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Życzenia świąteczne:

Kochani,

Duszpasterze parafii św. Kazimierza składają życzenia pogodnych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

Życzymy także, by Zmartwychwstały obdarowywał wszystkich wszelkimi dobrami w życiu osobistym i rodzinnym, abyśmy mogli osiągnąć prawdziwe szczęście. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.