1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać ze swoimi uczniami.
 2. Dziękujemy za ofiary zebrane na tacę, a także wpłaty indywidualne przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 4. Dzisiaj (w niedzielę) przypada 101. rocznica objawień fatimskich. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po nabożeństwie o godz. 17.00 wokół kościoła. Kolejne procesje z figurą Matki Bożej będą się odbywać 13. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej wokół kościoła.
 5. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Maciej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 7. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 19.30.
 8. Zapraszamy Bielanki i wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiaty Panu Jezusowi podczas procesji Bożego Ciała na próbę w sobotę o godz. 11.00. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.
 9. W sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Parafia organizuje czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 23.00. O godz. 22.00 Msza św. na zakończenie czuwania i modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk przez kapłanów i grupę uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
 10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i uroczystości:
  – w poniedziałek ? Święto św. Macieja, Apostoła;
  – w środę ? Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii.
 11. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 12. Za tydzień ( maja) dzieci ze Szkoły Nr 6 będą miały Pierwszą Komunię na Mszach św. o godz. 10.30 i 13.15. Natomiast za dwa tygodnie (27. maja) dzieci ze Szkoły Nr 6, 8 i 39 będą miały Rocznicę Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 10.30. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
  Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ich Rodziców w sobotę od godz. 9.00 zgodnie z planem szkolnym.
 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.