1. Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, a po Mszy św. do swoich samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła. Kapłani wyjdą z wodą święconą i pamiątkowymi breloczkami na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach. Następne takie poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 22. lipca przed świętem św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych z grupy młodzieży, która w ostatni poniedziałek przyjęła sakrament bierzmowania na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00. Zbiórka przy wejściu do zakrystii.
 4. We wtorek nie będzie już ?Godziny Uwielbienia?. Na następną ?Godzinę Uwielbienia? zapraszamy po wakacjach.
 5. W czwartek przypada Wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
 6. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przypada w piątek. Tradycyjnie składamy ofiary na tacę, tzw. Daninę Piotrową na dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską. Odpust zupełny mogą zyskać osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub Biskupa przy zachowaniu zwykłych warunków. Z racji uroczystości post nie obowiązuje.
 7. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Procesji z Najświętszym Sakramentem nie będzie.
 8. Podobnie jak w poprzednich latach w czasie wakacyjnym zostaje zmieniona godzina niedzielnej Mszy św. wieczornejz godz. 18.00 na 19.00. Zmiana dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i rozpocznie się od następnej niedzieli. Natomiast niedzielne Msze św. w czasie wakacji w Szpitalu i w ZOL?u na Wrzesinku będą odprawiane o godz. 15.00.
 9. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednieod 2. lipca do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o 7.00 i 17.30.
 10. W czasie wakacji od 2. lipca do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 11. W związku ze zmianami personalnymi w naszej parafii informujemy, że Kard. Kazimierz Nycz mianował ks. Macieja rezydentem w parafii św. Ojca Pio w Warszawie i powierzył mu funkcję prefekta w Zespole Szkół Przymierza Rodzin. Jednocześnie skierował do naszej parafii ks. Sergiusza Dębeckiego, dotychczasowego duszpasterza akademickiego w kościele św. Anny w Warszawie, który rozpocznie pracę duszpasterską od 26 sierpnia.
 12. W dniach 28 ? 30 września 2018 r. w naszej parafii odbędą się warsztaty liturgiczno?muzyczne, które będą prowadzone przez trzech znanych kompozytorów muzyki chrześcijańskiej: Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego i Piotra Pałkę. Jest to nie tylko niezwykłe wydarzenie muzyczne, ale również duchowe. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii, pod adresem e-mail: warsztatypruszkow@gmail.com, a także na Facebooku. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.
 13. Młodzież z naszej parafii przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Niestety koszt tego wyjazdu jest dość duży. W związku z tym młodzież starała się zbierać środki na ten wyjazd na różne sposoby, m.in. w styczniu rozprowadzała kredę i kadzidło, a w Niedzielę Palmową sprzedawała palmy. Obecnie młodzież prowadzi zbiórkę środków poprzez internet na stronie pruszkowwpanamie.pl. Osoby mające dostęp do internetu zachęcamy do wsparcia tej zbiórki.
 14. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 15. Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.