1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek z racji 13. dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i modlitwą różańcową o godz. 18.00.
  3. W środę 15. sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada również Rocznica Cudu nad Wisłą (1920 r.) i Święto Wojska Polskiego. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę wakacyjną: o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 19.00.

Tradycyjnie odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas wszystkich Mszy świętych. Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy do kościoła oznaczają bogactwo łask jakimi Bóg od wieków obdarzył Matkę swojego Syna i naszą. Za przyczyną Królowej Nieba i Ziemi prosimy, aby te zioła, kwiaty i owoce służyły dobru ludzi i zwierząt.

  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – we wtorek ? Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika,
    – w piątek ? Wspomnienie św. Jacka, Kapłana.
  2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  3. Życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.