1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. Wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji. Dzisiaj (w niedzielę) Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. W dzień powszedni Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00. Msze św. w Szpitalu na Wrzesinku i w ZOL?u w niedziele o godz. 10.30.
 3. Kontynuujemy naszą modlitwę w intencji śp. księdza Prałata Józefa Podstawki. Przez cały wrzesień będą odprawiane w jego intencji Msze święte gregoriańskie. Szczegółowy plan Mszy św. gregoriańskich można otrzymać w zakrystii.
 4. Wracamy do tradycyjnych godzin pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00?11.00 i 15.00?17.00, a w soboty w godz. 10.00?11.00.
 5. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny:
  – w poniedziałek:
  – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki o godz. 8.00,
  – Szkoła Podstawowa Nr 6 razem z Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana o godz. 9.00,
  – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II o godz. 10.00,
  – we wtorek:
  – Szkoła Podstawowa Nr 3 o godz. 10.00,
  – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 39 o godz. 11.00
  – Szkoła Podstawowa Nr 8 o godz. 12:00.
 6. Po wakacjach wznawiamy ?Godzinę Uwielbienia? przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy w każdy wtorek nie jak dotychczas o godz. 19.30, ale o godz. 20.00 począwszy od najbliższego wtorku (4. września).
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie członków Chóru parafialnego „Lira” w czwartek (6 września) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do śpiewania w chórze! Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej (chorswkazimierza.pl).
 9. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 10. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
 11. Bielanki oraz wszystkie dziewczynki, które chcą należeć do Bielanek zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach w piątek po Mszy św. odprawionej o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 12. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,
  – w sobotę ? Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 13. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Scholi dziecięcej „Violinki” w następną niedzielę (9 września) po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele. Szczególnie zapraszamy nowe dzieci, które chcą dołączyć do naszego zespołu. Razem z rodzicami ustalimy terminy prób oraz ważnych wydarzeń na najbliższy rok. Dzieci, które już śpiewają w Violinkach zapraszamy wcześniej na próbę o godz. 9.30 tak, abyśmy mogli zaśpiewać podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 14. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 16. W następną niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 18.00.
 17. Intencje Mszalne na rok 2019 będą przyjmowane od poniedziałku 17 września wyłącznie w kancelarii.
 18. W związku z pytaniami parafian informujemy, że kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w czwarty piątek miesiąca, tj. 28 września.
 19. Po wakacjach wznawiamy wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Kolejny numer jest dostępny na stojakach przy wyjściu z kościoła.
 20. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 21. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.