1. Dzisiaj (w niedzielę) pragniemy wesprzeć modlitwą i ofiarą nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.
 2. Intencje Mszalne na rok 2019 będą przyjmowane od poniedziałku (17 września) wyłącznie w kancelarii. W przyszłym roku w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Natomiast Msza św. w intencjach zbiorowych na prośbę Parafian będzie odprawiana dwa razy w tygodniu: tak jak dotąd w niedziele o godz. 9.00 oraz w środy o godz. 18.00. Wszystkie osoby, które pragną zamówić Intencje Mszalne już w poniedziałek i wtorek prosimy o przygotowanie sobie w domu kartek z terminami Mszy św., tak abyśmy mogli usprawnić przyjmowanie Intencji Mszalnych.
 3. Spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych, tzn. uczniów klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 6, 8 i 39 odbędzie się w poniedziałek (17 września) o godz. 19.00 wyjątkowo w kościele.
 4. Pierwsze Spotkanie biblijne dla młodzieży, która w zeszłym roku przyjęła sakrament bierzmowania w poniedziałek (17 września) o godz. 19.30 w salce w dolnym kościele.
 5. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 20.00.
 6. Spotkanie Scholi młodzieżowej ?Młodzi Duchem? w środę o godz. 19.30 w sali przy kancelarii. Zapraszamy wszystkie chętne młode osoby, które chciałyby dołączyć do scholii.
 7. Spotkanie Bielanek połączone z próbą generalną przedstawienia o św. Stanisławie Kostce w piątek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 8. Wszystkich ministrantów i chłopców, którzy chcieliby rozpocząć posługę przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w zakrystii.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – we wtorek ? Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika,
  – w czwartek ? Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  – w piątek ? Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 10. Rozpoczęliśmy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (klasy 1-sze liceum i technikum). Formularz zapisu można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a następnie wypełniony zwrócić osobiście do ks. Piotra (we wtorek lub piątek w kancelarii, w niedzielę w zakrystii). Zapisy trwają do końca września.
 11. Zachęcamy do udziału w dwóch organizowanych przez parafię pielgrzymkach: Tradycyjnej Pielgrzymce do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej (sobota 6 października) oraz Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (sobota 20 października). Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 12. Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych prowadzony metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Najbliższy kurs odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 września. Zapisy pod numerem telefonu: 660 635 038.
 13. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych w formie warsztatowej: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 9 października i będą odbywać się we wtorki o godzinie 19.00 przez 9 tygodni. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie (e-mail: kursdlanarzeczonych@gmail.com, tel.: 501 477 114). Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji (kontakt na powyższy telefon i adres mailowy).
 14. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 15. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.