1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Pamiętajmy w swoich modlitwach szczególnie o misjonarzach i misjonarkach oraz dziełach misyjnych prowadzonych na całym świecie.
2. Dzisiaj (w niedzielę) odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, tj. liczenie wiernych zarówno tych uczestniczących we Mszy św., jak i przystępujących do Komunii Św., które służy dla statystyk Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce.
3. Spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.45. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 39 odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele, a spotkanie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o godz. 19.00 również w dolnym kościele.
4. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
5. W poniedziałek przypada Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.
6. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
7. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
8. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
9. W następną niedzielę obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan. Przerwać milczenie. Tradycyjnie w ten dzień odbędzie się zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św.
10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w następny poniedziałek (29 października) o godz. 19.30 w dolnym kościele. W ramach spotkania odbędzie się pierwsze spotkanie w grupach.
11. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2?3 oraz 5?8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 4 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
12. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
13. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
14. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.