1. Zapraszamy na spotkanie Grupy Modlitewnej związanej z Godziną Uwielbienia, dziś (w niedzielę) o godz. 19.00 w Sali przy kancelarii.
 2. We wtorek przypada 65 rocznica aresztowania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego.
 3. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 4. Spotkanie Katechetek i Katechetów w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
 5. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w czwartek ? Wspomnienie św. Wincentego A Paulo, Kapłana,
  – w piątek ? Wspomnienie św. Wacława, Męczennika,
  – w sobotę ? Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W naszej parafii będą miały miejsce warsztaty muzyczne dla zgłoszonych osób w piątek, sobotę i niedzielę. To wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ na zakończenie warsztatów będzie miał miejsce niezwykły koncert w wykonaniu 200 członków chóru i muzyków. Zapraszamy na ten koncert w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Chór i muzycy będą uczestniczyć we Mszy św., a po niej odbędzie się wspomniany koncert.
 8. Caritas parafialna wraz z Siostrą Jadwigą opiekuje się wieloma potrzebującymi z naszej parafii, stąd też organizujemy zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
 9. W następną niedzielę kończymy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (klasy 1-sze liceum i technikum). Formularz zapisu można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a następnie wypełniony zwrócić osobiście do ks. Piotra (we wtorek lub piątek w kancelarii, w niedzielę w zakrystii).
 10. Muzeum Dulag organizuje w następną niedzielę rekonstrukcję ?Tędy przeszła Warszawa? w związku z dramatem ludzi prowadzonych do obozu przejściowego w Pruszkowie po Powstaniu Warszawskim. Najpierw zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.15 w intencji pomordowanych w czasie wojny. Po Mszy św. możemy dołączyć się do Grupy rekonstrukcyjnej, udać się do Muzeum Dulag przy ul. 3-go Maja i wziąć udział w głównych uroczystościach.
 11. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie inauguruje nowy rok akademicki. Uroczystość odbędzie się w czwartek 4 października o godz. 16.00 w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.

Papieski Wydział Teologiczny proponuje dwa rodzaje zajęć, które są odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka, który powiedział: ?Wszyscy są powołani do znalezienia w rodzinie spełnienia miłości?.

– Pierwsza propozycja: Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej dla par małżeńskich, które pragną pogłębić tajemnice relacji rodzinnej a w przyszłości pomagać innym osobom w pokonywaniu kryzysów małżeńskich.

– Druga propozycja: Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych.

Zachęcamy do korzystania z tych możliwości.

 1. Spotkania Bielanek od października będą odbywały się w czwartki o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 2. Zapraszamy na rekolekcje ?Stadion młodych: włącz pełnię wiary?, które odbędą się w sobotę 6 października na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza św., Adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Ludzie dziś szukają wzorców dlatego pragniemy im przedstawić najlepszy z możliwych wzorów do naśladowania ? Jezusa Chrystusa! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Bilety do nabycia przez stronę eBilet.pl. Szczegóły na stronie stadionmlodych.eu oraz na plakacie w gablocie.
 3. Zachęcamy do udziału w dwóch organizowanych przez parafię pielgrzymkach: Tradycyjnej Pielgrzymce do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej (sobota 6 października) oraz Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (sobota 20 października). Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 4. Intencje Mszalne na rok 2019 są przyjmowane wyłącznie w kancelarii. W przyszłym roku w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Natomiast Msza św. w intencjach zbiorowych na prośbę Parafian będzie odprawiana dwa razy w tygodniu: tak jak dotąd w niedziele o godz. 9.00 oraz w środy o godz. 18.00.
 5. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 6. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.a

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.