1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Przerwać milczenie. Zachęcamy do modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Po wszystkich Mszach św. możemy także złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na ten cel.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele. W ramach spotkania odbędzie się pierwsze spotkanie w grupach.
 4. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 6.30.
 5. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe i Roczne. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe (2?3, 5?8 listopada o godz. 18.00), a także będziemy modlić się modlitwą różańcową (1 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym, 4 listopada o godz. 17.00 w kościele).
 7. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych zostanie odprawionych 12 Mszy św. zbiorowych (w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00). Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie Wypominki będą przyjmowane również na cmentarzu w czwartek i piątek przez Kleryków naszego Seminarium Duchownego.
 8. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 9. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym, która rozpocznie się o godz. 14.00 przy grobach Księży Proboszczów. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach. Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z par. św. Józefa, rozpocznie się o godz. 13.00 przy Krzyżu.
 10. Od piątku do następnego czwartku (8 listopada) będziemy modlić się za zmarłych czytając kolejne części Wypominek Jednorazowych podczas Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w następną niedzielę o godz. 17.00 odprawimy w ich intencji nabożeństwo różańcowe.
 11. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełnyza pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, a 1-go listopada przystępując do Komunii św.
 12. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ? Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.
 13. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 14. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 15. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzają chorych. Jednak w związku z tym, że w listopadzie Pierwszy Piątek Miesiąca przypada w Dzień Zaduszny, kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w następny piątek (9 listopada) w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do następnej środy włącznie.
 16. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 17. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
 18. Prezydent Miasta Pruszkowa P. Jan Starzyński i nasza parafia zapraszają na koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej z solistami. W programie piosenki okresu międzywojnia i polska muzyka filmowa. Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 w naszym kościele.
 19. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 20. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.