1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
 2. Kontynuujemy naszą modlitwę za zmarłych. Msze św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. Natomiast Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych w piątek o godz. 18.00.
 3. Do czwartku włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 4. Przypominamy o opłatach grobów ziemnychza dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 5. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. Kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną z racji wizyty pierwszopiątkowej w piątek w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
 7. Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w sobotę o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w piątek ? Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  – w sobotę – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 9. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W następną niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.30.
 11. Zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej z solistami. W programie piosenki okresu międzywojnia i polska muzyka filmowa. Koncert odbędzie się w następną niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 12. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w tym miesiącu wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca (18 listopada) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.
 13. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.