1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas wszystkich Mszy św., a w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 18.00, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Z tej okazji dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej z solistami zorganizowany przez Prezydenta Miasta. W programie piosenki okresu międzywojnia i polska muzyka filmowa.

Natomiast Starosta Pruszkowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości: Msza św. w kościele na Żbikowie o godz. 11.15, przy pomniku Tadeusza Kościuszki o godz. 12.30, w Muzeum Dulag 121, w Młodzieżowym Domu Kultury w Parku Sokoła o godz. 17.00. W programie spektakl teatralny, wystawa Ojców Niepodległości, strażacka grochówka oraz okolicznościowe upominki. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 3. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski,
  – w sobotę – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.
 5. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w tym miesiącu wyjątkowo w następną niedzielę (18 listopada) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.
 6. W następną niedzielę odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wprowadzenia dokona ks. bp Piotr Jarecki podczas Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym zostanie wyświetlony film o bł. Karolinie Kózkównie zatytułowany Zerwany kłos w sobotę o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zapraszamy na krótki Koncert ku czci św. Cecylii połączonych chórów: naszego parafialnego Chóru „Lira” i Chóru „Deesis” z Parafii św. Edwarda w Pruszkowie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte z cyklu Duchowość dla Warszawy prowadzone przez profesorów KUL i UKSW. Najbliższy wykład jest zatytułowany: Czy możliwe są cuda w XXI wieku?. Wykład odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
 9. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.