Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu (29 listopada 2020)

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty będą transmitowane przez internet.
 3. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 4. S. Alicja w imieniu Bielanek będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Będziemy także rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 5. W tym roku w naszej archidiecezji nie będą rozprowadzane tradycyjne świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 6. Dzisiaj (w niedzielę) pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Mimo, że w Okresie Adwentu nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy, od najbliższego poniedziałku do końca grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
 8. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 10. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 11. W sobotę Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec o godz. 8.00.
 12. W sobotę o godz. 18.00, Nowenną do św. Siostry Faustyny, rozpoczynamy cykl comiesięcznych nowenn do Błogosławionych i Świętych, których relikwie posiadamy w naszym kościele.
 13. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Święto św. Andrzeja, Apostoła;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana;
  – w piątek – Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.
 14. W następną niedziele rozpoczynamy 40. godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Planowane na ten czas rekolekcje adwentowe odbędą się w późniejszym terminie. W niedzielę z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W poniedziałek i wtorek okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30, a we wtorek także o godz. 17.00. We wtorek będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem.
 15. W związku z ograniczeniem liczby wiernych uczestniczących we Mszy św. od następnej niedzieli wprowadzamy dodatkową półgodzinną Mszę św. o godz. 16.00. Na prośbę parafian uczestniczących we Mszy św. przez internet, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. w kościele, od następnej niedzieli będą oni mogli przystąpić do Komunii Św. od godz. 16.30 do 17.00.
 16. Przypominamy, że Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 6 grudnia.
 17. W dalszym ciągu poszukujemy mężczyzn, którzy chcieliby utworzyć „Męską Różę Różańcową” po patronatem Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Do jej powstania brakuje kilku Panów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.
 18. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy informujemy, że tradycyjnej kolędy nie będzie.

Spróbujemy zorganizować ją w innej formie. Proponujemy dwa sposoby.

 1. Pierwszy sposób – wizyta kapłana wyłącznie na zaproszenie na konkretny dzień i konkretną godzinę. Spotkanie może się odbyć wyłącznie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Kapłan i pozostali uczestnicy spotkania muszą być w maseczkach. Kapłan będzie miał przy sobie płyn odkażający. Spotkanie może trwać maksymalnie 15 min.
 2. Drugi sposób – spotkanie przez internet dla osób, które chcą spotkać się z kapłanem, ale przebywają na kwarantannie, albo z powodu epidemii boją się spotkać bezpośrednio. Będzie można umówić się z księdzem na konkretny dzień, godzinę a nawet minutę. Kolęda będzie trwać również ok. 15 min.

Organizacja kolędy dokona się w dwóch etapach.

 1. Etap pierwszy. Prosimy o zgłoszenie chęci odbycia kolędy bezpośrednio lub przez internet, tak żebyśmy wiedzieli jakie jest zainteresowanie tymi dwoma rodzajami kolędy. Chęć odbycia wspomnianej kolędy należy zgłosić w nieprzekraczającym terminie do 20.12.2020 r.
 2. Etap drugi. Umówienie terminu odbycia kolędy. Do 30.12.2020 r.

Zgłoszenia będzie można dokonać w trojaki sposób:

 1. Poprzez formularz na naszej stronie internetowej: parafiaswkazimierza.pl/koleda.
 2. Lub telefonicznie dzwoniąc pod nr: 22 758 77 72 lub 515 780 116, w godzinach pracy kancelarii: w poniedziałek i wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.
 3. Lub osobiście w kancelarii lub po Mszach św. w zakrystii.

Termin kolędy będzie można umówić przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii.

Wizytę duszpasterską czyli Kolędę będziemy chcieli rozpocząć od 2.01.2021 r.

 1. Powiększyliśmy nasz biuletyn o dwie strony. Dodatkowo będziemy zamieszczać intencje mszalne na bieżący tydzień i trochę więcej informacji, zwłaszcza o błogosławionych i świętych do których będziemy odprawiać nowenny..
 2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 3. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.