Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa.

Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki najpierw z lampionami do kościoła, a po Mszy św. na krótkie spotkanie w dolnym kościele. Tam będzie czekał ciepły napój i coś słodkiego. Nie będzie rorat w czwartki wieczorem.

Dzieci będą zabierać do domu figurkę Matki Bożej, by tam modlić się z rodziną i przyniosą ją na następne spotkanie w kościele. Dzieci będą też losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. Zachęcamy rodziców, aby zobaczyli w tym pięknym zwyczaju wartość dla rozwoju duchowego swoich dzieci.

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny, z której dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez naszą Caritas. Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny, a Ministranci wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Świece, sianko i woda święcona będą rozprowadzane w niedziele po wszystkich Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej.
 4. W poniedziałek rozpoczynamy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.
 5. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 7. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę nauki rekolekcyjne będą odbywać się w następujących godzinach:

– dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i o 19.30 dla tych co późno wracają z pracy,

– dla młodzieży szkolnej i pracującej oraz kandydatów do Bierzmowania również o godz. 19.30,

– dla dzieci o godz. 17.00.

Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Wspólne przyrzeczenie będziemy mogli złożyć na Mszy św. o godz. 10.30 i 18.00.

Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.

 1. Podobnie, jak w zeszłym roku chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla wylosowanego dziecka. W trakcie Rekolekcji Adwentowych będziemy mogli wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do poniedziałku 16 grudnia włącznie.
 2. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.00.
 3. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym kapłani odwiedzą Chorych w dwóch grupach. Chorych, którzy oczekują kapłana w Pierwszy Piątek Miesiąca z racji rekolekcji księża odwiedzą nie 6, ale 13 grudnia od godz. 9.00. Natomiast pozostałych Chorych odwiedzą 20 grudnia w godz. od 9.00 do 14.00. Chorych tych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 4. Wsobotę z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana;
  – w środę ? Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa;
  – w sobotę ? Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 6. Msza św. w intencji ks. Proboszczaz okazji święta jego Patronki będzie odprawiona w następną niedzielą o godz. 12.00.
 7. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie 13 dziewczynek do grona Bielanek.
 8. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 9. Chrzty na Święta Bożego Narodzeniabędą spisywane od 9 do 20 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów. Konferencja dla rodziców i chrzestnych 21 grudnia o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 10. Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 20 grudnia.
 11. Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu grudniu w godzinach porannych, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

PLAN KOLĘDY od 2.XII. do 14.XII.2019 r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

Stalowa

Sienkiewicza (kamienice)

Sienkiewicza 5

Wtorek, 3 grudnia 2019 r.

Ołówkowa 1A, 1B, 1C, 1D, 1E

Środa, 4 grudnia 2019 r.

Ołówkowa (kamienice)

Ołówkowa 7, 15, 26, 44

Obrońców Pokoju (kamienice)

Mechaników 1, 3

Czwartek, 5 grudnia 2019 r.

Daszyńskiego

Grafitowa 4, 6, 8

Poniedziałek, 9 grudnia 2019 r.

Przemysłowa (kamienice)

Przemysłowa 6

Szczęsna

Olszowa

Reja

Apteczna

Chopina (kamienice)

Wtorek, 10 grudnia 2019 r.

Chopina 2/4, 6, 9, 11, 17

Środa, 11 grudnia 2019 r.

Chopina 23, 25, 27, 66/70, 74/78

Czwartek, 12 grudnia 2019 r.

Drzymały (kamienice)

Drzymały 17, 28

Radnych 9, 10

Parkowa

Sobieskiego

Owocowa

Różana

Miry Zimińskiej

Piątek, 13 grudnia 2019 r.

Kościuszki (kamienice)

Kościuszki 47

Anielin 1

Powstańców 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16

Sobota, 14 grudnia 2019 r.

Słonia Trąbalskiego 3, 5, 7, 9, 11

Kubusia Puchatka 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.