Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020
  • Dzisiaj pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
  • ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
  • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii. Spotkania są otwarte. W każdej chwili można dołączyć się do grupy.
  • W poniedziałek obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Msze święte i nabożeństwa będą odprawiane jak w każdy poniedziałek.
  • We wtorek przypada 13. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w środę przypada dzień Jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach w swojej modlitwie o naszym Pasterzu.
  • W środę przypada Święto św. Kazimierza, Patrona naszej parafii. Msze św. odpustowe będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  • Zapraszamy na spotkanie podsumowujące drugi miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  • Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
  • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  • W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes pod hasłem Eucharystia i misje, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
  • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali w kościele.
  • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Dzisiaj kończymy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Osoby, które chciałyby je otrzymać mogą jeszcze zgłosić się w tej sprawie do zakrystii.
  • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00