Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu (6 grudnia 2020)

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek.
 3. S. Alicja w imieniu Bielanek rozprowadza sianko na stół wigilijny. Rozprowadzamy także wodę święconą w buteleczkach, którą można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 4. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o modlitwę w intencji Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na ten cel.
 5. Dzisiaj (w niedziele) rozpoczynamy 40. godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Planowane na ten czas rekolekcje adwentowe odbędą się w późniejszym terminie. Dzisiaj (w niedziele) z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W poniedziałek i wtorek okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30, a we wtorek także o godz. 17.00. We wtorek będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Druczki są dostępne na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 6. W związku z ograniczeniem liczby wiernych uczestniczących we Mszy św. od dzisiaj (niedzieli) wprowadzamy dodatkową półgodzinną Mszę św. o godz. 16.00. Na prośbę parafian uczestniczących we Mszy św. przez internet, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. w kościele, od dzisiaj (niedzieli) będą oni mogli przystąpić do Komunii Św. od godz. 16.30 do 17.00.
 7. Chrzty na Święta Bożego Narodzeniabędą spisywane od poniedziałku do 20 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów.
 8. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty będą transmitowane przez internet.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek w kościele. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 19.30, a po niej spotkanie z ks. Kamilem w kościele.
 10. Msza św. w intencji ks. Proboszczaz okazji święta jego Patronki będzie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.
 11. Z racji 40. godzinnego Nabożeństwa we wtorek nie będzie Godziny Uwielbienia.
 12. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy informujemy, że tradycyjnej kolędy nie będzie.

Spróbujemy zorganizować ją w innej formie. Proponujemy dwa sposoby.

 1. Pierwszy sposób – wizyta kapłana wyłącznie na zaproszenie na konkretny dzień i konkretną godzinę. Spotkanie może się odbyć wyłącznie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Kapłan i pozostali uczestnicy spotkania muszą być w maseczkach. Kapłan będzie miał przy sobie płyn odkażający. Spotkanie może trwać maksymalnie 15 min.
 2. Drugi sposób – spotkanie przez internet dla osób, które chcą spotkać się z kapłanem, ale przebywają na kwarantannie, albo z powodu epidemii boją się spotkać bezpośrednio. Będzie można umówić się z księdzem na konkretny dzień, godzinę a nawet minutę. Kolęda będzie trwać również ok. 15 min.

Organizacja kolędy dokona się w dwóch etapach.

 1. Etap pierwszy. Prosimy o zgłoszenie chęci odbycia kolędy bezpośrednio lub przez internet, tak żebyśmy wiedzieli jakie jest zainteresowanie tymi dwoma rodzajami kolędy. Chęć odbycia wspomnianej kolędy należy zgłosić w nieprzekraczającym terminie do 20.12.2020 r.
 2. Etap drugi. Umówienie terminu odbycia kolędy. Do 30.12.2020 r.

Zgłoszenia będzie można dokonać w trojaki sposób:

 1. Poprzez formularz na naszej stronie internetowej: parafiaswkazimierza.pl.
 2. Lub telefonicznie dzwoniąc pod nr: 22 758 77 72 lub 515 780 116, w godzinach pracy kancelarii: w poniedziałek i wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.
 3. Lub osobiście w kancelarii lub po Mszach św. w zakrystii.

Termin kolędy będzie można umówić przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii.

Wizytę duszpasterską czyli Kolędę będziemy chcieli rozpocząć od 2.01.2021 r.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.