Ogłoszenia – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (3 stycznia 2021)

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w środę. Jest to święto nakazane. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2021 lub C+M+B 2021 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom (to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kreda i kadzidło są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W tym roku Orszaku Trzech Króli nie będzie. Ograniczymy się do udziału we Mszy św. Dzieci zapraszamy w strojach orszakowych. Mamy do rozdania pamiątki orszakowe tzn. korony, śpiewniki z kolędami, gazetkę i naklejki. Rozdamy je przy wejściu do kościoła przed Mszą św. dla dzieci o godz. 10.30.
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w prezbiterium, a nie w kaplicy.

Wprowadzamy także możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w każdy piątek od godz. 15.00 do 16.00, a więc również w czasie modlitwy Koronką.

 1. Nabożeństwo Różańcowe w następną niedzielę o godz. 17.00 w kościele.
 2. Przygotowaliśmy grafik kolędy, czyli wykaz ulic, dla osób, które zgłosiły chęć przyjęcia księdza z tradycyjną wizytą duszpasterską. Jest on dostępny na stronie internetowej parafii, na stolikach przy wyjściu z kościoła i w kancelarii. Prosimy o potwierdzenie zgłoszonych deklaracji do 10 stycznia włącznie przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii. Informacje o kolędzie online podamy za tydzień. Wizytę duszpasterską czyli Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu narodowej kwarantanny, czyli 18-go stycznia br.
 3. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.