Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020
  • Posłuchajmy słowa kard. Kazimierza Nycza zapraszającego nas na Dzień Papieski.
Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności Bożej Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca 2020 roku o godz. 17:30 Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Tego dnia, w intencji Jego Świątobliwości papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież; ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 17:30 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej. Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół ? w parafiach, wspólnotach i rodzinach. Wszystkim z serca błogosławię. ? Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski
  • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes pod hasłem Eucharystia i misje, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
  • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali w kościele.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
  • ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
  • W czwartek, jak usłyszeliśmy, przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Będzie to jednocześnie okazja do dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II w roku setnej rocznicy Jego urodzin i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, w czwartek o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Parafia organizuje bezpłatny wyjazd autokarem na tę uroczystość o godz. 15.00 sprzed kościoła. Powrót ok. godz. 20.30. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej (osobiście bądź telefonicznie) do poniedziałku włącznie.
  • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
  • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Dziewiąta część katechizmu do 22 marca została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.