Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu (13 grudnia 2020)

 

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych dot. obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Z okazji przypadającej w ostatni wtorek 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, Ojciec Święty Franciszek ogłosił w ostatni wtorek specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych odpustów. Dar odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy III Niedzielę Adwentu, tzw. Niedzielę „Gaudete”. Jest to niedziela radości z bliskiego już przyjścia Jezusa Chrystusa.
 4. Zapraszamy na dodatkową półgodzinną Mszę św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00. Możliwość przystąpienia do Komunii św. w kościele dla parafian uczestniczących we Mszy św. przez internet dzisiaj (w niedzielę) od godz. 16.30 do 17.00.
 5. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 6. W związku z kolejną rocznicą ogłoszenia stanu wojennego Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Jarosław Szarek zwraca się z prośbą o uczczenie ofiar stanu wojennego poprzez włączenie się w inicjatywę Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności. Akcja ta polega na postawieniu w oknie zapalonych świec 13 grudnia o godz. 19.30.
 7. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek.
 8. S. Alicja w imieniu Bielanek rozprowadza sianko na stół wigilijny. Rozprowadzamy także wodę święconą w buteleczkach, którą można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 9. W poniedziałek przypada Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 10. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty będą transmitowane przez internet.
 11. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 12. Zapraszamy na rekolekcje parafialne, które odbędą się w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Msza św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. W niedzielę o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 12.00, 13.15, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach św. Rekolekcje poprowadzi ks. Prałat Władysław Zązel z Nowego Targu, Kapelan Związku Podhalan i Inicjator „Wesela Wesel”, czyli wesel bezalkoholowych. Wszystkie Msze św. podczas rekolekcji będą transmitowane przez internet. Natomiast nauka rekolekcyjna dla dzieci w piątek i w sobotę o godz. 17.00 wyłącznie przez internet, a w niedzielę Msza św. o godz. 10.30 z nauką w kościele, która także będzie transmitowana przez internet. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi nasz ks. Marcin. Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.
 13. Chrzty na Święta Bożego Narodzenia będą spisywane do 20 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów.
 14. Rycerze Jana Pawła II przedstawiają bardzo ciekawą propozycję na Święta i nie tylko. Dwie mądre i radosne gry planszowe: „Mędrcy Świata Monarchowie” i „Droga do Betlejem” oraz dwa opowiadania: „Wigilia w ZOO” i „Anielska Gwiazda”. Zarówno Rodzice, jak i dzieci będą się przy nich dobrze i co najważniejsze WSPÓLNIE bawić. Dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają tę grę w prezencie. Inni będą mogli ją nabyć w cenie 10 zł. Gry będą dostępne od przyszłej niedzieli w kościele, sklepiku i kancelarii.
 15. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 16. W związku z nasileniem się oszustw na wnuczka, na policjanta, na pracownika spółdzielni mieszkaniowej itp. ponawiamy apel do osób starszych o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, którzy telefonicznie próbują wyłudzić pieniądze. Prosimy pamiętać, że Policja i inne instytucje publiczne nie zwracają się o pieniądze na potrzeby przeprowadzenia swoich działań.
 17. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy informujemy, że tradycyjnej kolędy nie będzie.

Spróbujemy zorganizować ją w innej formie. Proponujemy dwa sposoby.

 1. Pierwszy sposób – wizyta kapłana wyłącznie na zaproszenie na konkretny dzień i konkretną godzinę. Spotkanie może się odbyć wyłącznie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Kapłan i pozostali uczestnicy spotkania muszą być w maseczkach. Kapłan będzie miał przy sobie płyn odkażający. Spotkanie może trwać maksymalnie 15 min.
 2. Drugi sposób – spotkanie przez internet dla osób, które chcą spotkać się z kapłanem, ale przebywają na kwarantannie, albo z powodu epidemii boją się spotkać bezpośrednio. Będzie można umówić się z księdzem na konkretny dzień, godzinę a nawet minutę. Kolęda będzie trwać również ok. 15 min.

Organizacja kolędy dokona się w dwóch etapach.

 1. Etap pierwszy. Prosimy o zgłoszenie chęci odbycia kolędy bezpośrednio lub przez internet, tak żebyśmy wiedzieli jakie jest zainteresowanie tymi dwoma rodzajami kolędy. Chęć odbycia wspomnianej kolędy należy zgłosić w nieprzekraczającym terminie do 20.12.2020 r.
 2. Etap drugi. Umówienie terminu odbycia kolędy. Do 30.12.2020 r.

Zgłoszenia będzie można dokonać w trojaki sposób:

 1. Poprzez formularz na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl.
 2. Lub telefonicznie dzwoniąc pod nr: 22 758 77 72 lub 515 780 116, w godzinach pracy kancelarii: w poniedziałek i wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.
 3. Lub osobiście w kancelarii lub po Mszach św. w zakrystii.

Termin kolędy będzie można umówić przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii.

Wizytę duszpasterską czyli Kolędę będziemy chcieli rozpocząć od 2.01.2021 r.

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.