Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna (26 kwietnia 2020)

1.Dzisiaj obchodzimy tzw. Niedzielę Biblijną i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Rozpoczynają one XII Tydzień Biblijny. W związku z tym będziemy czytać całą Ewangelię według św. Marka dzisiaj w godz. od 15.00 do 16.00 w naszym kościele. Czytanie to będzie transmitowane przez internet. Ponadto uczestników Mszy św. zapraszamy do zabrania karteczek z fragmentami Pisma Świętego do indywidualnego lub wspólnego rozważania w domu, które znajdują się w koszykach przy wyjściu z kościoła. Dla osób uczestniczących we Mszy św. za pośrednictwem mediów listę proponowanych fragmentów do wyboru umieściliśmy na stronie internetowej parafii.

 

2.Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00. Będzie ona także transmitowana przez internet.

 

3.Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przypada w środę. Msza św. w intencji kapłanów i osób duchownych pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 

4.W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W związku z epidemią koronawirusa i spowodowanym nią brakiem możliwości spełnienia warunków odprawiania praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca informujemy, że podobnie jak w poprzednim miesiącu nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

 

5.W piątek rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.

 

6.Kapłani nie odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w Pierwszy Piątek Miesiąca. Z powodu epidemii księża odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w ich domach wyłącznie po zgłoszeniu.

 

7.Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski w tym roku przypada w IV Niedzielę Wielkanocną. W związku z tym w tym roku będzie ona wyjątkowo obchodzona w sobotę (2 maja). Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 18.00 i dodatkowo o godz. 10.00.

 

8.W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00. Osoby, które odprawiają praktykę pięciu pierwszych sobót miesiąca, podobnie jak osoby praktykujące pierwsze piątki miesiąca, nie muszą zaczynać tej praktyki od nowa. Stosują się do nich te same przepisy i zalecenia.

 

9.W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
– w środę ? Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy;
– w piątek ? Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika.

 

10.W następną niedzielę przypada 229. Rocznica ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów ?W Imię Trójcy Przenajświętszej?. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Powiatu i Miasta oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 13.15 w naszym kościele.

 

11.W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

 

12.Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.