Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu (15 marca 2020)

 • Kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca następującym wiernym:

? osobom w podeszłym wieku,

? osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

? dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

? osobom, które czują obawę przed zarażeniem,

? pracownikom służby zdrowia.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Planujemy, że trzy Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane przez internet poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl): o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Zostanie również włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła.

 • W związku z zagrożeniem koronawirusem musimy zastosować się do kilku zasad w kościele:
 • przy wejściu do kościoła czynimy znak krzyża bez wody święconej. Celowo nie ma wody święconej w kropielnicach;
 • przekazujemy sobie znak pokoju jedynie skinieniem głowy, bez podania ręki;
 • powstrzymujemy się od oddawania czci krzyżom w kościele i relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie;
 • Komunię świętą przyjmujemy na rękę na stojąco, prawą dłoń podkładając pod lewą. Gdy kapłan położy komunikant na dłoni, prawą ręką bierzemy komunikant i od razu spożywamy. Osobom, które będą chciały przyjąć komunię do ust, zostanie ona udzielona. Prosimy, aby wierni ustawiali się w oddzielnych miejscach, ponieważ księża będą udzielać Komunii św. wyłącznie w jeden sposób. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają przed kaplicą, w której odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostałe jak dotychczas.

Szafarze nadzwyczajni Komunii św. do odwołania nie będą chodzić z Komunią św. w niedzielę do chorych. Księża będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w ich domach wyłącznie po zgłoszeniu.

Kościół pozostanie otwarty w ciągu dnia jak dotychczas. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Adoracji.

 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 ? 11.00 i 15.00 ? 17.00. W sobotę będzie nieczynna. Jeśli ktoś nie ma pilnych spraw, prosimy o odłożenie wizyty na spokojniejszy czas.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 • W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin naszego zmarłego proboszcza ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.30.
 • W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też ofiary złożone na tace w następną niedzielę zostaną przeznaczone na ten cel.
 • Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych dnia 24 marca (wtorek) i 25 marca (środa) nie odbędą się w kościele, a jedynie przez internet. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie internetowej parafii oraz w szkolnych źródłach informacyjnych. Jeśli dzieci powrócą 26 marca (czwartek) do szkół, to ostatni dzień rekolekcji odbędzie się w kościele zgodnie z planem szkolnym.
 • Parafia organizuje zbiórkę uszkodzonych różańców, które po naprawie znajdą się na misjach. Różańce można składać do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przez najbliższe dwa tygodnie.
 • Posłuchajmy słowa, które kieruje do nas Prezydent naszego miasta.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.