Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła (24 stycznia 2020)

1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych dot. obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Słowa. Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego.
  3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
  4. Przypominamy, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną KOLĘDA TRADYCYJNA NA INDYWIDUALNE ZAPROSZENIE NIE ODBĘDZIE SIĘ
  5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele, które odbywają się o godz. 17.00 i 19.00, a nie jak uprzednio informowaliśmy o godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 17.00 lub 19.00 według ogłoszonego planu. W najbliższą sobotę wyjątkowo zapraszamy tylko na godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie, na koniec którego kapłani udzielą indywidualnego uroczystego błogosławieństwa kolędowego. Każdy będzie mógł zabrać broszurę kolędową, gdzie m.in. zamieściliśmy wspólną modlitwę, którą można odmówić razem z rodziną po powrocie do domu, książkę na temat Mszy świętej, pamiątkowe obrazki kolędowe, wodę święconą w buteleczkach. Ofiary zebrane na tace podczas Mszy św. kolędowych będą przeznaczone na remont wież naszego kościoła. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu kolędowym w kościele wyznaczonego dnia, zapraszamy do udziału w spotkaniu z inną grupą wiernych w wybranym przez siebie terminie.
  6. We wtorek przypada XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu.
  7. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  8. W środę przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, kapłana, założyciela Sióstr Służebnic Eucharystii. Swoje święto mają nasze Siostry Eucharystki.
  9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00, a więc również w czasie modlitwy Koronką.

1. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
    – we wtorek – Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;
    – w środę – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
  2. Siostry Eucharystki wspierają Misję św. na Kubie. My chcemy także wesprzeć tę Misję naszą modlitwą i ofiarami składanymi na ręce Sióstr Eucharystek po Mszach św. w przyszłą niedzielę.
  3. Kolęda online odbędzie się w piątek 5 lutego w godz. 17.00 – 20.30 i w sobotę 6 lutego w godz. 11.00 – 14.00. W związku z tym, że kolęda odbędzie się po raz pierwszy w formie online, pragniemy zorganizować spotkanie testowe dla jego uczestników. Szczegółowe informacje na temat spotkania testowego prześlemy drogą mailową. Zapraszamy do udziału.
  4. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

TRZECIA FORMA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Pasażerska, Ewy

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

Księcia Józefa, Ostoja

Spotkania odbędą się na Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótkie spotkanie kolędowe, na koniec którego księża udzielą indywidualnego błogosławieństwa kolędowego. Uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe książki i obrazki kolędowe.

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: