Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu (20 grudnia 2020)

 

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych dot. obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00. Możliwość przystąpienia do Komunii św. w kościele dla parafian uczestniczących we Mszy św. przez internet dzisiaj (w niedzielę) od ok. 16.35 do 17.00.
 3. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek.
 4. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na ostatnie Roraty w tym Adwencie w czwartek. Roraty będą transmitowane przez internet.
 5. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 6. Przed Świętami organizujemy spowiedź dla osób, którym nie udało się jeszcze przystąpić do tego sakramentu w środę od godz. 17.00 do 22.00.
 7. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w czwartek. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 8. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Tradycyjna Pasterka o północy z czwartku na piątek, a także wyjątkowo z racji epidemii w Wigilię o godz. 22.00, tak aby umożliwić udział większej liczbie wiernych. 
 10. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w piątek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 11. W sobotę w drugi dzień Świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia tradycyjnie ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie.
 12. W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia w sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 13. W następną niedzielę przybędzie do nas zespół Vies Bonum, który tworzą artyści z Białorusi polskiego pochodzenia. Trio wykona utwory liturgiczne i ludowe podczas Mszy św. od godz. 7.30, a także będzie rozprowadzać płyty ze swoimi nagraniami.
 14. W niedzielę przypada dzień imienin naszego Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12.00.
 15. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w następny czwartek na Mszy św. o godz. 17.00, a nie jak co roku o godz. 18.00, z powodu obostrzeń związanych z epidemią. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami.
 16. Nowy Rok Pański 2021 rozpoczyna się w następny piątek. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami Mszy św. o godz. 6.00 nie będzie.
 17. Rycerze Jana Pawła II przedstawiają bardzo ciekawą propozycję na Święta i nie tylko. Dwie mądre i radosne gry planszowe: „Mędrcy Świata Monarchowie” i „Droga do Betlejem” oraz dwa opowiadania: „Wigilia w ZOO” i „Anielska Gwiazda”. Zarówno Rodzice, jak i dzieci będą się przy nich dobrze i co najważniejsze WSPÓLNIE bawić. Dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają tę grę w prezencie. Inni będą mogli ją nabyć w cenie 10 zł. Gry będą dostępne od przyszłej niedzieli w kościele, sklepiku i kancelarii.
 18. Jeszcze dzisiaj można zgłosić się na wizytę duszpasterską.

Proponujemy dwa sposoby.

 1. Pierwszy sposób – wizyta kapłana wyłącznie na zaproszenie na konkretny dzień i konkretną godzinę. Spotkanie może się odbyć wyłącznie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Kapłan i pozostali uczestnicy spotkania muszą być w maseczkach. Kapłan będzie miał przy sobie płyn odkażający. Spotkanie może trwać maksymalnie 15 min.
 2. Drugi sposób – spotkanie przez internet dla osób, które chcą spotkać się z kapłanem, ale przebywają na kwarantannie, albo z powodu epidemii boją się spotkać bezpośrednio. Będzie można umówić się z księdzem na konkretny dzień, godzinę a nawet minutę. Kolęda będzie trwać również ok. 15 min.

Zgłoszenia można dokonać w dwojaki sposób:

 1. Poprzez formularz na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl.
 2. Lub osobiście po Mszach św. w zakrystii.

2 stycznia opublikujemy grafik kolędy. Prosimy o potwierdzenie zgłoszonych deklaracji do 10 stycznia włącznie przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii. Wizytę duszpasterską czyli Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu narodowej kwarantanny, czyli 18 stycznia przyszłego roku.

 1. Przygotowaliśmy specjalną broszurę z tekstami liturgicznymi i modlitwami dla rodzin na okres od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Zachęcamy do wykorzystania ich podczas wspólnej modlitwy we wspomnianych dniach świątecznych. Broszury są do zabrania przy wyjściu z kościoła, a także będzie można je pobrać ze strony internetowej parafii.
 2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 3. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.